Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Uzteic kā latviešu valodai draudzīgu uzņēmumu

Ritma Gaidamoviča
Valsts valodas centra (VVC) rīkotajā akcijā «Latviešu valodai draudzīga vide» atzinības rakstu un īpašu uzlīmi kā latviešu valodai draudzīgs uzņēmums saņēmusi SIA «Jelgavas autobusu parks» (JAP).

Uzņēmuma vadītājs Gints Burks norāda, ka katrs «paldies» ir patīkams. «Šī atzinība gan nekādi mūsu darbu ikdienā neietekmē, jo mēs strādājam Latvijā, esam pašvaldības kapitālsabiedrība un mūsu pienākums ir lietot latviešu valodu gan dokumentos, gan ziņojumos, gan darbā ar cilvēkiem,» tā G.Burks, piebilstot, ka VVC atzinību šajā akcijā JAP saņēma arī 2015. gadā, kad pirmo reizi vispār tika apbalvots kāds pasažieru pārvadātājs.  

VVC informē, ka šogad balva pasniegta 24 laureātiem – ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem, viesnīcām, viesu namiem, veikaliem, kā arī zemnieku saimniecībām un pasažieru pārvadātājam –, atzīstot, ka tie ir latviešu valodai draudzīgi. Zemgalē sveikti trīs laureāti, tostarp mūsu JAP. Laureāti saņēma atzinības rakstu un uzlīmi ar akcijas «Latviešu valodai draudzīga vide» logo, lai popularizētu latviešu valodai draudzīgākos uzņēmumus.

VVC Valodas kontroles departamenta reģionālās nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna skaidro, ka laureātus konkursam izvirza VVC sadarbības partneri – dažādu nozaru asociācijas –, kā arī iedzīvotāji un paši VVC eksperti. «Konkursa dalībnieku pieteikšana parasti notiek maijā, bet rudenī mūsu centra vecākie inspektori dodas pārbaudēs uz konkrētajiem uzņēmumiem, lai pārliecinātos par valsts valodas lietojumu praksē. Mums ir speciāla anketa, kurā tiek vērtēti dažādi aspekti piecu baļļu sistēmā,» stāsta S.Pāvulēna, piebilstot, ka JAP konkursam ieteica Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija. VVC pārstāve stāsta, ka tie akcijas dalībnieki, kuri saņēma augstu inspektoru vērtējumu un vēlējās, pēcāk varēja pretendēt uz skatītāju simpātijas balvu – VVC facebook.com lapā publicēt nelielu reklāmu par uzņēmumu, un iedzīvotāji, balsojot, noteica, kurš pelnījis īpašo balvu. Visvairāk balsu šogad ieguva piemājas saimniecība «Kalniņi» Kārsavas novadā.

Ilustrācija: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Līga attēls

Pārsvarāautobusu salonos skan krievu mūzika.
Lietotāja Jelgavniece attēls

Latvijā joprojām piešķir balvu latviešu valodai draudzīgiem uzņēmumiem. Vai Lielbritānijā pieškir balvu angļu valodai draudzīgiem uzņēmumiem, Krievijā - krievu valodai draudzīgiem uzņēmumiem, Ķīnā - ķīniešu valodai draudzīgiem uzņēmumiem u.t.t.?! Drīz svinēsim Latvijas neatkarības atgūšanas 30. gadadienu, bet vēl joprojām ir latviešu valodai nedraudzīgi uzņēmumi, precīzāk - cilvēki. Daudzi, kas dzimuši jau neatkarīgā Latvijā, un pat nav bijuši Krievijā, arvien runā tikai krieviski. Šoks!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti