Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Uzslavē divu Jelgavas uzņēmumu autoparku

Ritma Gaidamoviča
Rīgas Motormuzejā jau septīto reizi sveikti apdrošināšanas sabiedrības «Balta» un Satiksmes ministrijas rīkotā konkursa «Drošākais uzņēmuma autoparks» uzvarētāji. Bronzas kategoriju šogad konkursā starp Latvijas pasažieru pārvadātājiem saņēma SIA «Jelgavas autobusu parka» (JAP) autoparks, bet SIA «Ceļu būvniecības sabiedrības «Igate»» autoparks novērtēts ar zelta kategoriju starp vietējiem (Baltijas) kravu pārvadātājiem un speciālā pielietojuma autoparkiem.

Konkursa dalībnieki tika vērtēti piecās kategorijās – pasažieru pārvadātāji, vietējie (Baltijas) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki, starptautiskie kravu pārvadātāji, zemāka riska autoparki un valsts un pašvaldību autoparki. Starp šogad apbalvotajiem uzņēmumu autoparkiem sevišķi izcelti tie, kas līdztekus rūpēm par transportlīdzekļu tehnisko stāvokli un aprīkojumu ikdienā demonstrē atbildīgu attieksmi pret braukšanas kultūru un atļauto braukšanas ātrumu.

«Šis jau ir septītais gads, kad startējam šajā konkursā, un vienmēr esam bijuši starp apbalvotajiem. Tas ir augsts mūsu darba un uzņēmuma novērtējums. Šis konkurss ir vērtīgs ar to, ka konkursa žūrija pēc pasākuma atsūta pilno vērtējumu, kurā varam redzēt, kas ir mūsu stiprās puses, kur atrodamies salīdzinājumā ar konkurentiem, un varam redzēt, kā citi Latvijas pasažieru pārvadātāji savos uzņēmumos risina dažādus ar kvalitāti saistītus jautājumus,» stāsta JAP valdes loceklis Gints Burks, piebilstot, ka JAP līdztekus rūpēm par transportlīdzekļu tehnisko stāvokli un aprīkojumu ikdienā demonstrē arī atbildīgu attieksmi pret saviem darbiniekiem – šoferiem. Šogad JAP saviem autobusu vadītājiem nodrošina veselības apdrošināšanu.

Šogad kategorijā «Vietējie (Baltijas) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki» ar zelta kategoriju novērtēts CBS «Igate» autoparks. Jāpiebilst, ka 2016. gadā «Igate» saņēma bronzas kategoriju. «Kad konkursa «Drošākais uzņēmuma autoparks 2016» noslēguma pasākumā SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»» saņēma bronzas kategoriju, uzņēmuma izpilddirektors Gusts Kaļiņins lepojās ar kolēģiem, kuri spēj lieliskā kārtībā uzturēt autoparku – tieši ceļu būvniecības tehniku, kura bieži strādā visai smagos apstākļos. Izpilddirektors jau toreiz pauda pārliecību, ka uzņēmuma vadībai, turpinot investēt tehnikā, bet Tehniskajam departamentam attiecīgi turpinot savus centienus, drīz «Igate» iegūs sudraba vai zelta kategoriju. Izpilddirektora prognozes šogad ir piepildījušās,» atzīst uzņēmuma «Igate» pārstāvis Jānis Stundiņš. «Šīs balvas saņemšanā loģiski atspoguļojas arī uzņēmuma īpašnieku un vadības ilggadējā politika – nopelnīto investēt tehnikā, jo liela daļa no uzņēmuma peļņas tiek pastāvīgi ieguldīta jaunas tehnikas iegādē,» norāda uzņēmuma izpilddirektors G.Kaļiņins. Jāpiebilst, ka patlaban «Igates» tehnikas parkā ir 168 vienības – tās ir gan kravas automašīnas un vilcēji, gan vieglās automašīnas un mikroautobusi, bet pārsvarā industriālā ceļu būvniecības tehnika.

Šī konkursa mērķis ir rosināt Latvijas uzņēmumu, valsts iestāžu un pašvaldību izpratni un vajadzību pēc droša uzņēmuma autoparka, kā arī veicināt labo praksi to pārvaldībā. Saņemtie zelta, sudraba un bronzas kategoriju apbalvojumi ir arī viens no kritērijiem, kas ceļ uzņēmuma darbības ilgtspējas un korporatīvās atbildības līmeņa kopējo novērtējumu Latvijas uzņēmumu «Ilgtspējas indeksā». Kopumā šogad konkursā apbalvoti 42 uzņēmumi un valsts un pašvaldību autoparki, kas aktīvi un atbildīgi iesaistās ceļu satiksmes drošības uzlabošanā, kuros vissekmīgāk veikta autoparku pārvaldīšana.

Foto: publicitātes

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti