Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Stāstīs par pieejamo atbalstu energoefektivitātes pasākumiem

Anastasija Miteniece
15. februārī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notiks divi Ekonomikas ministrijas (EM) un finanšu institūcijas «Altum» organizēti bezmaksas semināri par pieejamo Eiropas Savienības (ES) un valsts atbalstu energoefektivitātes risinājumiem daudzdzīvokļu ēkās un uzņēmumu ēkās. Interesenti aicināti pieteikties, aizpildot pieteikumu tiešsaistē, informē EM pārstāve Evita Urpena.

«Šobrīd «Altum» īsteno divas vērienīgas valsts atbalsta programmas energoefektivitātes jomā,» stāsta «Altum» Zemgales reģiona vadītāja Mārīte Lazdiņa, kā jaunumu minot energoefektivitātes programmu uzņēmējiem un aktualizējot arī programmu daudzdzīvokļu mājām. «Jaunajā programmā uzņēmējiem dažādiem energoefektivitātes pasākumiem pieejams finansējums līdz 500 tūkstošiem eiro, piemēram, jaunas enerģiju taupošas ražošanas iekārtas iegādei, apgaismojuma atjaunošanai, apkures un kondicionēšanas sistēmām,» stāsta M.Lazdiņa, uzsverot, ka, veicot investīcijas modernās iekārtās, uzņēmumi var panākt būtisku enerģijas ietaupījumu. Tāpat «Altum» ar ES atbalstu turpina īstenot programmu daudzdzīvokļu mājām. «Esam saņēmuši jau gandrīz 300 pieteikumu,» norāda M.Lazdiņa, papildinot, ka, veicot mājas atjaunošanu, iedzīvotāji var ietaupīt līdz pat 50 procentiem no kopējā mājas siltumenerģijas patēriņa.

Seminārs uzņēmējiem «Uzņēmumu energoefektivitāte. Prasības un finansējums» ZRKAC norisināsies 15. februārī pulksten 11. Semināra laikā klātesošie tiks informēti par energoefektivitātes likuma prasībām uzņēmumiem, nosacījumiem ES fondu atbalsta saņemšanai, kā arī par uzņēmumu iespējām samazināt izmaksas. Reģistrēties piesākumam interesenti aicināti tiešsaistē. Pieteikšanās tiks slēgta, kad pasākumam būs pieteicies maksimālais dalībnieku skaits.

Paralēli 15. februārī ZRKAC telpās pulksten 11 norisināsies seminārs par pieejamo ES fondu un valsts atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās. Uz semināru aicināti namu pārvaldīšanas uzņēmumu, dzīvokļu īpašnieku biedrību un būvniecības uzņēmumu pārstāvji, kā arī daudzdzīvokļu māju vecākie. Semināra laikā klātesošie tiks informēti par pieejamās atbalsta programmas nosacījumiem, tehniskās dokumentācijas sagatavošanas aspektiem, lēmuma pieņemšanas procedūru, kā arī līdzfinansējuma saņemšanas aspektiem un būvniecības darbu iepirkuma procedūras organizēšanu. Seminārā piedalīsies arī Latvijas komercbanku pārstāvji, kas informēs par banku nosacījumiem finansējuma saņemšanai daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai. Reģistrēties semināram interesenti aicināti tiešsaistē. 

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti