Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Skolēni mācās, kā «taisīt» biznesu

Ilze Knusle-Jankevica
«Ar katru gadu novērtēt skolēnu mācību uzņēmumu veikumu paliek arvien grūtāk, jo produkti ir arvien kvalitatīvāki. Un ikreiz mani pārsteidz tas, kur jaunieši ņem idejas,» norāda Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas pārstāve Dace Birzmale, kura šodien žūrijas sastāvā izvērtēja pilsētas skolu skolēnu mācību firmu sniegumu.

Šodien 68 skolēnu mācību uzņēmumi pulcējās tirdzniecības centrā «Pilsētas pasāža», lai demonstrētu savu izdomu, prasmes un spējas. Viņu sasniegto vērtēja žūrija, apbalvojot skolēnu firmas septiņās nominācijās un pasniedzot virkni simpātiju balvu. «Šodien redzējām daudz labu ideju un rūpīgi izgatavotas lietiņas, kurās ieguldītas ne tikai idejas, bet arī darbs un meklējumi. Ja jūs būtu dzirdējuši, kā žūrijas pārstāvju apspriežu telpā tikāt lielīti par savām prasmēm, izdomu un jaunradi, kļūtu vēl lepnāki!» sveicot jauniešus, norādīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, piebilstot, ka nākamgad gribētu redzēt vēl vairāk skolēnu pašu darbu.

Nominācijā «Labākā dāvana» tika apbalvots Spīdolas ģimnāzijas skolēnu uzņēmums «Stitch» (Roberts Hercs un Katrīna Sakalauska), kas tirgo adītas šalles. Nominācijā «Labākais stends» balvu saņēma Spīdolas ģimnāzijas skolēnu uzņēmums «Pirtnieces pūra lāde» (Eva Briģe un Elīza Anna Vilaua), kas piedāvā aromātiskos maisiņus. Nominācijā «Videi draudzīgs produkts» apbalvots Spīdolas ģimnāzijas skolēnu uzņēmums «Tējnieces» (Zane Maksīne Cunska un Marta Emīlija Katajeva), kas piedāvā augu tējas. Nominācija «Labākā pārdošanas komanda» piešķirta Spīdolas ģimnāzijas uzņēmumam «Route busters» (Ieva Laila Kalniņa, Vēsma Asja Kurzemniece, Ralfs Rogaļevs un Elagrs Rihards) ar tūrisma produktu «Jelgavas kastīte». Starp citu, jaunieši šo produktu arī prezentēja Latvijas tūrisma izstādē «Balttour 2016», kas notika aizvadītajā nedēļas nogalē, un vērtē, ka gājis labi. Viņi arī tikpat kā panākuši vienošanos ar Jelgavas reģionālo Tūrisma centru par to, ka šis produkts būs pieejams Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, un nākotnē plāno to izplatīt arī Jelgavas viesnīcā un degvielas uzpildes stacijās. Nominācijā «Inovatīvs produkts» triumfēja 5. vidusskolas komanda «The Sticked Company» (Martins Levuškans, Olga Masloša, Valērija Petriščeva, Marks Kožeņevskis un Veņiamīns Gerasimciks), kas piedāvā dažādus produktus, no kuriem inovatīvākais – tehnoloģija, ko uzliekot uz planšetes vai mobilā telefona attēls iegūts trīsdimensionālu apveidu. Nominācijā «Kvalitatīvākais produkts» apbalvots Spīdolas ģimnāzijas uzņēmums «Shlipy» (Raitis Grundulis, Toms Sutris un Raitis Žebrovskis), kas izgatavo spilgtas kaklasaites. Nominācijā «Labākā reklāma» apbalvots Jelgavas Valsts ģimnāzijas uzņēmums «Rocket Grib» (Reinis Nikuļcevs un Aksels Zingulis), kas izdomājuši hokeja nūju stiprinājumus.

Žūrija portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst, ka darbs bijis grūts. «Idejas ir interesantas, piemēram, kaklasaites no jauniem materiāliem, suņu attīstošās rotaļlietas, viņi arī mācās un piestrādā pie niansēm, tomēr man svarīgākais ir tas, ka viņi no šādiem pasākumiem gūst mācību un sāk saprast, kā to biznesu taisa,» spriež žūrijas pārstāve bistro «Silva» vadītāja Sandra Blūmane. Savukārt D.Birzmale norāda, ka viņu pozitīvi pārsteidz un iepriecina tas, ka arvien vairāk puišu pievēršas rotu izgatavošanai, aksesuāriem un arī paši piedomā pie sava stila.

Skolēnu mācību uzņēmumus no Spīdolas ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, 5. un 6. vidusskolas , 4. sākumskolas un Igaunijas pilsētas Mustlas Tarvastu ģimnāzijas vērtēja žūrija, kas pasniedza arī vairākas Simpātijas balvas. Jāpiebilst, ka Jelgavas Izglītības pārvaldes simpātiju balvu saņēma arī tirdziņa jaunākais dalībnieks 4. sākumskolas 5. klase skolēns Roberts Vilnītis, kurš izveidojis uzņēmumu «Ziepju štelles» un šogad piedāvāja ziepes. Viņš uzņēmējdarbības pamatus apgūst ārpusklases pulciņā pie skolotājas Dinas Sējas.

Paldies tika teikts arī pedagogiem, kuri konsultēja jauniešus.

Foto: Raitis Supe

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru