Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Pilsētā pieaudzis patentmaksas maksātāju skaits

Anastasija Miteniece
Gada laikā pilsētā ir pieaudzis patentmaksas maksātāju skaits – līdz 1. jūlijam Jelgavu kā savas darbības vietu kādā no profesijām norādīja 87 personas. Vienlaikus pilsētā samazinājies mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātāju skaits.

Jaunākie Valsts ieņēmuma dienesta (VID) dati liecina, ka līdz 1. jūlijam panetmaksājumus jeb fiksētus maksājumus par fiziskas personas saimniecisko darbību noteiktā profesijā Jelgavas pilsētā veic 87 personas un tas ir par deviņām personām vairāk nekā pērnā gada jūnijā. Būtiski gan uzvērt, ka salīdzinot datus divu gadu griezumā – no 2017. gada – patenmaksājumu maksātāju skaits ir pieaudzis divreiz.

Šogad vairākums maksājumu veikti tādās profesijās kā frizieris un skaistumkopšanas speciālists (grimētājs, kosmetologs, kosmētiķis, nagu kopšanas speciālists, vizāžists, tetovētājs, dekoratīvās caurduršanas meistars), fotogrāfs, auklis un privātskolotājs, tekstila, ādas un tām radniecīgu materiālu mākslas priekšmetu izgatavotājs, kā arī koka, pinumu un tiem radniecīgu materiālu mākslas priekšmetu izgatavotājs un florists.

Tāpat kā iepriekš, līderpozīcijās Jelgavā ir arī samazinātās patentmaksas maksājuma veids – šajā kategorijā reģistrēti 30 maksātāji. Proti, iedzīvotāji, kuri atbilst virknei kritēriju, tostarp, nav skaistumkopšanas vai fotografēšanas pakalpojumu sniedzēji, maksā samazinātu patentmaksu – 17 eiro gadā vai 9 eiro pusgadā. Šādu maksājuma veidu iespējams izmantot, ja piešķirta vecuma pensija, saimnieciskās darbības ieņēmumi nepārsniedz 3000 eiro gadā, kā arī gadījumā, ja persona nav fiksētā nodokļa vai mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs vai saimnieciskās darbības veicējs un nenodarbina citas personas.

Vienlaikus MUN maksātāju skaits pilsētā ir sarucis par 94 gadījumiem. Pērnā gada jūnijā pilsētā tie bija 1109, savukārt šogad – 1015 MUN maksātāji.

Foto: rossano.ie

Viedokļi

Pievienot komentāru