Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

«PET Baltija» dubulto granulu ražošanas apjomus

Ilze Knusle-Jankevica
AS «PET Baltija» paplašinājusi PET pudeļu pārstrādes iespējas, palielinot granulu izgatavošanas jaudas un apjomus. «Jaunās iekārtas mums ļauj ražot ne tikai caurspīdīgas, bet arī mix jeb krāsainas granulas, ko tālāk var izmantot, izgatavojot krāsainas PET pudeles,» norāda uzņēmuma direktors Kaspars Fogelmanis.

Ražotnē, kuras telpu un noliktavu platība ir 5881 m2, darbs norit maiņās, un iekārtas PET granulas ražo 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā. Līdz ar jaunās līnijas izveidi granulu ražošanas jauda pieaugusi par 50 procentiem, ļaujot diennaktī saražot vidēji 20 tonnas augstas kvalitātes produkcijas – Jelgavā ražotās PET granulas tiek izmantotas jaunu pārtikas iepakojumu izgatavošanā. «Jaunās līnijas izveide ir nozīmīgs solis rūpnīcas attīstībā, jo būtiski palielinās ražošanas kapacitāti. Mūsdienu modernās tehnoloģijas daļēji risina darbaspēka deficīta jautājumu un būtiski kāpina produktivitāti. Liela daļa darba šobrīd tiek paveikta automatizēti, nodarbinot mazāk darbinieku un sniedzot iespēju saņemt lielāku atalgojumu,» stāsta «PET Baltija» direktors, piebilstot, ka līdz ar jaunās līnijas izveidi radītas divas jaunas darbavietas.

Šobrīd «PET Baltija» šķiro PET pudeles un no tām ražo dažādu veidu PET pārslas un granulas. Granulas tiek izgatavotas no tepat radītajām pārslām. «Pārslas tiek kausētas, atdzesētas un pārvērstas granulās, no kurām iepakojuma ražotāji var izgatavot pārtikas iepakojumu. Ņemot vērā, ka Latvijā atkārtoti pārstrādātu izejvielu izmantošana ražošanā joprojām nav attīstīta, saražotās granulas tiek eksportētas uz citām Eiropas valstīm,» skaidro K.Fogelmanis, piebilstot, ka «PET Baltija» ir Baltijā vienīgā ražotne, kurā tiek izgatavotas granulas.

Izejmateriālu – caurspīdīgas un krāsainas PET pudeles – uzņēmums iepērk gan Latvijā, gan ieved no apkārtējām reģiona valstīm, piemēram, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Dānijas, Somijas, Baltkrievijas un citām. 2017. gadā tika pārstrādātas aptuveni 39 000 tonnu PET pudeļu, kas ir vidēji 107 tonnas dienā.

Šobrīd uzņēmuma tirgus daļa Eiropā sasniedz divus procentus un tā mērķtiecīgi tiek arvien palielināta. Jau šogad ar ES fondu atbalstu un līdzfinansējumu plānots uzsākt polimēru parka būvniecību, kas ļaus ražošanas apjomu palielināt par 20 procentiem, izvirzot Latviju par PET pārstrādes līderi Baltijas reģionā.

AS «PET Baltija» savu darbību sāka 2003. gada janvārī, un ir Latvijā vienīgā PET pudeļu pārstrādes rūpnīca. AS «PET Baltija» strādā 200 darbinieki. Uzņēmuma apgrozījums 2017. gadā tiek lēsts 23 919 798 eiro.

AS «PET Baltija» ietilpst «Eco Baltia grupā».

Foto: publicitātes

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti