Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Par gada uzņēmēju Jelgavā atzīts «AKG Thermotechnik Lettland»

Ilze Knusle
Aizvadītajā nedēļas nogalē Rundāles pilī tika sveikti šī gada labākie uzņēmēji Zemgales Plānošanas reģiona pašvaldībās. No Jelgavas pašvaldības šis gods un naudas balva tika metālapstrādes uzņēmumam «AKG Thermotechnik Lettland».

Pasākums, ko rīko Zemgales Plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centrs, notika trešo gadu, un tradicionāli katra no 22 plānošanas reģiona pašvaldībām nominē vienu uzņēmumu, kas darbojas tās teritorijā un ir cienīgs saņemt šo titulu.

Jelgavas pašvaldība šogad Gada labākā uzņēmēja balvu pasniedza «AKG Thermotechnik Lettland». «Ja Jelgavā būtu vismaz 20 šādu uzņēmumu, pilsēta attīstītos pavisam citādāk. «AKG Thermotechnik Lettland» šobrīd nodarbina 250 darbinieku, tajā ir labs vidējais atalgojums, tas ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem ne tikai Jelgavā, bet arī Zemgalē un tas realizē dažādus sociālus projektus, turklāt, domājot ilgtermiņā,» norāda Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods. Uzņēmums, piemēram, atbalsta vairākus sporta klubus pilsētā, Zemgales Olimpiskajā centrā līdzfinansēja «MedX training» trenažieru zāles izveidi, sadarbībā ar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru realizētas vairākas programmas pirmsskolas vecuma bērnu un skolas vecuma jauniešu tehniskās domāšanas attīstībai, piemēram, iegādāti pieci eksperimentālo staciju komplekti.

«Mēs ļoti priecājāmies par saņemto Gada uzņēmēja balvu Zemgalē. Mūsu mērķis ir ne vien būt inovatīvam līderim savā uzņēmējdarbības jomā, bet arī būt aktīvam sabiedriski nozīmīgu projektu virzītājam un atbalstītājam Jelgavā, kur notiek mūsu uzņēmējdarbība un dzīvo un strādā mūsu darbinieki un viņu ģimenes. Uzskatām, ka šī balva ir arī atzinība par mūsu sociālo darbu,» norāda «AKG Thermotechnik Lettland» finanšu direktors Kaspars Mazapšs.

Zemgales Plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra vadītājs Nauris Pauliņš norāda, ka saskaņā ar konkursa nolikumu uz titulu «Gada uzņēmējs Zemgalē 2018» var pretendēt tikai vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā. Turklāt pretendentiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā. Vēl tiek vērtēta uzņēmuma darbības pozitīvā ietekme uz novada vai pilsētas, kā arī reģiona ekonomisko izaugsmi un sociālo problēmu risināšanu. Līdztekus tam pretendentam jāveicina videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešana, ar savu produkciju jābūt aktīvam vietējā vai ārzemju tirgus dalībniekam. Tāpat īpaši augstu tiek vērtēts radošums uzņēmumā, kā arī sabiedriskā aktivitāte.

Foto: Zemgales Plānošanas reģions

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti