Meklēšanas forma

Spēcīgs lietus 15 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no A
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

NVA aicina darba devējus pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai

www.jelgavasvestnesis.lv
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) līdz 12. februārim turpina pieņemt darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta «Atbalsts bezdarbnieku izglītībai» pasākumā «Apmācība pie darba devēja». Tā ir bezdarbnieka praktiskā apmācība, kas ilgst sešus mēnešus: darba devējs pats sagatavo sev vajadzīgo speciālistu, saņemot no NVA dotāciju.

NVA Sabiedrisko attiecību nodaļa informē, ka praktiskā apmācība ietver profesionālās kompetences apgūšanu, kas atbilst pirmā, otrā vai trešā profesionālās kvalifikācijas līmeņa profesionālajai kompetencei. Būtiski – praktisko apmācību neorganizē nekvalificētos un mazkvalificētos darbos.

Pasākuma «Apmācība pie darba devēja» īstenošanai var pieteikties komersanti, pašnodarbinātās personas, kā arī biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas, ārstniecības iestādes un izglītības iestādes. Pieteikums vajadzīgā darbinieka praktiskai apmācīšanai darba devējam savā tuvākajā NVA filiālē jāiesniedz līdz 12. februārim. 

Darba devējam ir jāpiedāvā no jauna izveidota darba vieta, vai darba vietai jābūt vakantai vismaz četrus mēnešus pirms praktiskās apmācības uzsākšanas. Pēc praktiskās apmācības pabeigšanas bezdarbniekam vismaz trīs mēnešus jāturpina darbs pie tā paša darba devēja.

Lai darba devējs pieteiktos atbalsta pasākumam, viņam jāaizpilda pieteikuma forma, kas atrodama NVA mājaslapā, pievienojot prasīto informāciju; aizpildītais pieteikums jāiesniedz klātienē vai jānosūta pa pastu tai NVA filiālei, kuras apkalpošanas teritorijā plānota praktiskā apmācība. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija pieejama NVA mājaslapā.

NVA filiāle līdz šī gada 12. februārim pieņems darba devēja pieteikumu un pēcāk organizēs Aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēdi, kurā pieteikums tiks izskatīts un pieņemts lēmums apstiprināt vai atteikt darba devējam praktiskās apmācības īstenošanu. Par komisijas lēmumu NVA filiāle informēs darba devēju un, ja lēmums būs pozitīvs, aicinās piedalīties bezdarbnieku atlasē praktiskai apmācībai un slēgt līgumu par praktiskās apmācības īstenošanu.

Detalizētāka informācija par ESF projekta «Atbalsts bezdarbnieku izglītībai» pasākumu «Apmācība pie darba devēja», tā nosacījumiem un līdzfinansējumu izlasāma NVA mājaslapas sadaļā «Darba devējiem».

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti