Meklēšanas forma

Apmācies -12 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Notiks septītā amatnieku un mājražotāju kontaktbirža

Ilze Knusle-Jankevica
12. decembrī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Svētes ielā 33 notiks 7. Zemgales reģiona amatnieku un mājražotāju kontaktbirža. Dalībnieki pieteikties var līdz 8. decembrim. «Sākumā vairāk akcentu likām uz māj­ražotāju un amatnieku izglītošanu, tomēr nemainīgi svarīga ir arī klienta un amatnieka vai mājražotāja tikšanās, tāpēc šogad pasākuma centrālā daļa būs kontaktbirža, ko apmeklēt aicināts ikviens,» norāda ZRKAC Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja Līga Miķelsone.

Viņa skaidro: sākotnējā ideja bija atbalstīt, iedrošināt un izglītot mājražotājus un amatniekus, un tas parasti notika kontaktbiržā reizi gadā. Pieaugot interesentu skaitam, arī pasākums mainījis formātu – izglītojošas aktivitātes mājražotāji un amatnieki var apmeklēt atsevišķi, piemēram, sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu regulāri notiek bezmaksas semināri par nodokļu politikas aktualitātēm, ir pasākumi, kas vērsti uz uzņēmējprasmju attīstīšanu, uzņēmējdarbības pamatu izzināšanu. Šādas izglītojošas tikšanās ZRKAC notiek visa gada garumā, bet gada noslēgumā tiek organizēta kontaktbirža, kuras mērķis ir gan ražotāja un klienta satikšanās, gan amatnieku un mājražotāju savstarpējo kontaktu dibināšana, domājot par biznesa attīstību un jaunām idejām.

Piedalīties kontaktbiržā aicināti amatnieki, rokdarbnieki, mājražotāji, izejmateriālu tirgotāji un piegādātāji, līdzi ņemot savu produkciju. Pieteikties var līdz 8. decembrim pa tālruni 63012155, 63012169 vai e-pastu liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv.

L.Miķelsone norāda, ka tas būs ne vien tirdziņš, bet vienlaikus arī konkurss, kurā tiks pasniegta radošuma balva «Ideju spogulis 2017». «Vērtējot dalībniekus, vērā tiks ņemts inovatīvais aspekts – ko jaunu vai citādāku kāds ir izdarījis, un katrā jomā inovācijas var izpausties dažādi,» skaidro pasākuma organizatore. Radošuma balvas «Ideju spogulis 2017» saņēmēji tiks paziņoti no pulksten 15 līdz 15.30.

Ikviens jelgavnieks 12. decembrī gaidīts ZRKAC no pulksten 10 līdz 15, lai iepazītos un iegādātos mājražotāju un amatnieku produkciju. Jāpiebilst, ka kontaktbiržā piedalīsies arī zinātnieks, uzņēmējs un TV personība Juris Šteinbergs, kurš no pulksten 13 līdz 15 pildīs gida lomu – apmeklēs tirdziņa stendus un mikrofonā klātesošajiem stāstīs par produktu, iztaujās tā izgatavotāju. «Tas būs skatījums no malas, jo ne vienmēr visu var pamanīt, atcerēties pajautāt,» piebilst L.Miķelsone, norādot: tas ir noderīgi gan tirdziņa apmeklētājiem, kam gids palīdzēs orientēties un izvēlēties, gan kontaktbiržas dalībniekiem, kuru produkciju novērtēs pieredzējis eksperts.

Dalība pasākumā gan kontaktbiržas dalībniekiem, gan tirdziņa apmeklētājiem ir bez maksas.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti