Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Noteikti labākie skolēnu mācību uzņēmumi septiņās nominācijās

Anastasija Miteniece
Pirmdien «Vivo centrā» norisinājās skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgus «Cits bazārs», kurā piedalījās 73 SMU no Jelgavas, Rīgas, Ikšķiles un Iecavas. Tirgošanās laikā uzņēmēju pārdošanas prasmes, stendus un produktus vērtēja žūrija, izceļot labākos SMU septiņās nominācijās. Šie un vēl trīs SMU varēs piedalīties «Uzņēmēju dienās Zemgalē 2018», kur varēs piedāvāt savu produkciju plašākai auditorijai, kā arī mācīties no jau pieredzējušiem uzņēmumiem.

«Tirdziņš jauniešiem ir iespēja parādīt sevi un savu produktu, savukārt tās nepilnības un kļūdas, kas saskatītas un pārrunātas vērtēšanas laikā, lai nākotnē palīdz rādīt vēl labākus rezultātus,» jauniešiem vēlēja gadatirgus žūrijas priekšsēdētājs Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Pasākuma laikā jauniešu sniegumu vērtēja 12 žūrijas locekļi.

Nominācijā «Labākā reklāma» atzinīgi novērtēts trīs izglītības iestāžu audzēkņu kopuzņēmums «CV productions», kas piedāvā video CV pakalpojumus. Savukārt nominācijā «Kvalitatīvākais produkts» žūrija izcēla jau pieredzējušu SMU no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas «Timber light», kuru produkti – sienas, galda un griestu lampas – konkursos ceļojušas pat uz Briseli. Par «Inovatīvāko produktu» šogad atzīts SMU «LockUp» izstrādātais risinājums. Jaunieši no Jelgavas tehnoloģiju vidusskolas izveidojuši gudro slēdzeni atvilktnei, dizaina elementam piemērojot vienkāršu, tomēr efektīvu drošības sistēmu. Par «Labāko pārdošanas komandu» sīvā cīņā kļuvusi Rīgas Hanzas vidusskolas SMU «Tgo Designs» – jaunieši, kuri veido apdrukātus T-kreklus un krūzes ar slavenu cilvēku siluetiem un citātiem, kāds ir šo cilvēku ieguldījums sabiedrības labā, mācējuši prasmīgi piesaistīt klientus ar konkursu. Proti, viņi piedāvāja uzminēt slavenu cilvēku siluetu, solot, ka pareizas atbildes gadījumā klients saņems dāvanu vai atlaidi. «Pastāvam jau otro gadu un zinām, ka svarīgākais ir mācēt piesaistīt klientu uzmanību,» teic uzņēmuma pārstāve Marta Vītola.

Par videi draudzīgāko šogad kļuvis SMU «One drop» ar produktu «KonSoft» no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas. Jauniešu komanda izstrādājusi gudru laistīšanas sistēmu, kas kontrolējama ar aplikācijas palīdzību. Uzņēmuma pārstāvis Kristiāns Vinters uzsver, ka viedās tehnoloģijas mūsdienās var būt palīgs dažādās jomās, tostarp arī augu kopšanā. Savukārt kategorijā «Labākais stends» atzinīgi novērtēts SMU «Litvud» no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas. Jaunieši bija parūpējušies ne tikai par interesanta logo izveidi stendā, bet arī par gana košām lampām, kas piesaistīja klientu uzmanību. Kategorijā «Labākā dāvana» žūrija izvēlējusies Jelgavas 4. vidusskolas SMU «Wood&Flower», kuri piedāvāja dizaina koka statīvu, kurā ievietoti ķīmijas laboratorijas trauki – rotātas mēģenes.

Rezumējot pasākuma organizatore Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle uzsvēra, ka tirdziņš norisinājās jau septīto gadu, tomēr tikai šogad tas bijis reģionālā mērogā, Jelgavā ierodoties arī rīdziniekiem, kā arī jauniešiem no Iecavas un Ikšķiles. «Mūsu jaunieši, kuriem jau ir pieredze, vadot SMU, un kuri jau pieraduši pie labiem vārdiem un vērtējumiem, varēja paplašināt redzesloku un izjust spēcīgu konkurenci, redzot, kā sagatavojušies pieredzējuši SMU no citām pilsētām,» vērtē J.Grīsle.

Jāpiebilst, ka desmit labākie SMU – septiņi nominētie uzņēmumi un vēl trīs pretendenti – tiks aicināti uz pasākumu «Uzņēmēju dienas Zemgalē 2018», kas notiks 27. un 28. aprīlī Zemgales Olimpiskajā centrā.

Foto: Santis Zībergs

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti