Meklēšanas forma

Krusa 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Modernizēs Jelgavas pasta nodaļas

www.jelgavasvestnesis.lv
Latvijas Pasts sācis pasta tīkla vērienīgākā tehnoloģiskās modernizācijas projekta īstenošanu, visās pasta nodaļās ieviešot mūsdienīgas kases sistēmas, jaunus maksājumu karšu termināļus un ierīces, kas nodrošinās klientu elektronisku parakstīšanos par reģistrēto sūtījumu saņemšanu. Pusgada laikā modernizāciju piedzīvos arī visas Jelgavas pasta nodaļas, norāda Latvijas Pasta pārstāve Gundega Vārpa.

Uzņēmums paredz, ka jauno sistēmu ieviešanas rezultātā kopējais pakalpojumu sniegšanas un datu apstrādes ātrums pasta nodaļās paātrināsies vairākkārt, vienlaikus nodrošinot to augstāku aizsardzību pret ārējiem riskiem. Kases sistēmu maiņas process jau ir uzsākts un tiks pabeigts 2019. gada pirmajos mēnešos. «Jaunās kases sistēmas atbilst aktuālākajam normatīvo aktu regulējumam, to veiktspēja ir aptuveni četras reizes ātrāka nekā līdz šim pasta nodaļās lietotajām sistēmām, kas ekspluatētas kopš 2005. gada un uzskatāmas par novecojušām,» norāda G.Vārpa papildinot, ka vienlaikus tiks modernizēti arī maksājumu karšu termināļi pasta nodaļās. Proti, turpmāk iedzīvotājiem būs pieejami termināļi ar maksājuma kartes «pīkstināmo» funkciju.

Tāpat viens no ieguvumiem pasta nodaļās būs elektroniskā paraksta ierīču ieviešana – tas ļaus atteikties no papīra dokumentu izmantošanas reģistrēto sūtījumu izsniegšanas procesā. «Līdz šim nodaļas darbiniekiem bija jāmeklē sūtījuma numurs dokumentos, bet saņēmējam jāparakstās žurnālā, bet tagad visas darbības notiks tikai elektroniski,» skaidro G.Vārpa.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns uzsver, ka sistēmu modernizācija neapšaubāmi ir lielākais un svarīgākais uzņēmuma attīstības projekts pēdējo gadu laikā. Tas aptver pilnīgi visas pasta nodaļas valstī un kopumā 600 pasta operatoru darbavietu, uzlabojot pakalpojumu sniegšanas ātrumu un procesus visās nodaļās.

Kopējās investīcijas Latvijas Pasta kases sistēmu un paraksta ierīču izveidē pārsniedz 2,1 miljonu eiro.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

 

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti