Meklēšanas forma

Neliels lietus 18 °C Viegls vējš, 2 m/s no A
Svētdiena, 2019. gada 16. JūnijsVārda dienu svin: Justīne, Juta

Lietuvas šosejā būs jauna degvielas uzpildes stacija

Anastasija Miteniece
Lietuvas šosejā 2A šogad paredzēts sākt būvēt jauna zīmola «Kool» degvielas uzpildes staciju (DUS) un veikalu. Uzņēmums norāda, ka radīs Jelgavā vismaz sešas jaunas darba vietas. Šobrīd notiek nepieciešamo būvatļauju kārtošana, tostarp, lai varētu izbūvēt iebrauktuvi pie objekta, publiskai apspriešanai nodota koku ciršanas iecere.

Šobrīd Latvijā darbojas četras «Kool» zīmola uzpildes stacijas, un tuvākajā laikā analogu paredzēts atvērt arī Jelgavā. Plānots, ka Lietuvas šosejā 2A aptuveni 1500 kvadrātmetru platībā tiks izbūvēta degvielas uzpildes stacija, bet 100 kvadrātmetru patībā – veikals, kurā būs pieejami ātrās ēdināšanas pakalpojumi. «Meklējot jaunas vietas degvielas uzpildes stacijām, vērtējam dažādus kritērijus. Tas ir gan attālums no Rīgas – aptuveni 100 kilometru rādiusā, lai varam nodrošināt staciju uzturēšanu –, gan pietiekami liela potenciālo klientu plūsma,» skaidro «Kool Latvija» valdes loceklis Sandis Šteins. Viņš atzīst, ka Jelgava ir ekonomiski izdevīga vieta uzņēmējdarbībai, tomēr atrast būvniecībai piemērotu zemes gabalu nav bijis viegls un ātrs process. «Vērtējām iespējas dažādās pilsētas vietās. Lietuvas šoseja šķita viena no labākajām – ikdienā iedzīvotāji dodas uz galvaspilsētu pa apvedceļu, turklāt aktīva satiksme ir arī Elejas virzienā,» tā uzņēmuma valdes loceklis. Viņš skaidro, ka ar zemes īpašnieku noslēgts līgums par ilgtermiņa nomu. «Protams, izvērtējām arī to, ka blakus atrodas cita degvielas uzpildes stacija, tomēr labāku un ērtāku vietu DUS izbūvei neredzējām. Mums katram ir sava koncepcija, atšķirīgs produktu un pakalpojumu piedāvājums – klienti izlems, kas viņiem piemērotāks,» norāda S.Šteins.

Jāpiebilst, ka uzņēmuma koncepts un galvenā atšķirības zīme ir maksimāli izmantot vietējos resursus, un tas izpaužas dažādās tā darbības jomās. Būvējot objektu, tiek izmantoti vietējie izejmateriāli, tostarp Latvijas koksne. Piedāvājot ātrās ēdināšanas pakalpojumus, pusfabrikātus aizvieto ar Latvijā audzētiem produktiem. Piemēram, kartupeļi Jelgavas DUS tiks iegādāti no Jelgavas novada lauksaimniekiem.

Šobrīd uzņēmums kārto būvniecībai nepieciešamās atļaujas. Pagājušajā nedēļā publiskai apspriešanai nodota koku ciršanas iecere, kas nepieciešama, lai izbūvētu iebrauktuvi DUS. Publiskā apspriešana turpināsies līdz 16. augustam. Ar koku ciršanas ieceres materiāliem var iepazīties Jelgavas pilsētas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā (tālrunis 63005522, 63005537), kā arī Jelgavas Būvvaldē (tālrunis 63005576) Lielajā ielā 11. To iespējams izdarīt pirmdienās no pulksten 8 līdz 19, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no pulksten 8 līdz 17, bet piektdienās no pulksten 8 līdz 14.30. Rakstiskas atsauksmes vai aptaujas lapas iespējams iesniegt klātienē, nosūtīt pa pastu, kā arī elektroniski pa e-pastu dome@dome.jelgava.lv. Jāpiebilst, ka anonīmi iesūtīti komentāri netiks ņemti vērā.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru