Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

«Labās gribas uzņēmējs 2017» – «Barboleta» Jelgavā

Anastasija Miteniece
Aizvadītās nedēļas izskaņā noslēdzās valsts mēroga sociālais projekts «Labās gribas uzņēmējs 2017» – žūrijas vērtējumā un iedzīvotāju balsojumā tika izraudzīti Latvijas labākie sociālie uzņēmēji, kuru idejas un prasmes spēj uzlabot bērnu dzīvi un veicināt viņu labklājību. Iepazīstinot žūriju ar speciālistu komandas «Mācos mācīties» darbu un līdzsvara platformu bērnu intelektuālajai attīstībai, par uzvarētāju un galvenās balvas ieguvēju kļuvusi Jelgavas uzņēmuma SIA «Barboleta» īpašniece Baiba Blomniece-Jurāne.

B.Blomniece-Jurāne ir klīniskā psiholoģe, kura paralēli privātpraksei strādā Svētes pamatskolā par psihologu un speciālo pedagogu. Psiholoģe ar savu komandu radījusi inovatīvu produktu – līdzsvara platformu intelektuālo un mācīšanās spēju attīstībai ar ķermeņa kustības palīdzību. «Šī platforma ir noderīga gadījumos, ja bērnam ir grūtības koncentrēties, iegaumēt, rēķināt, ir kavēta valodas attīstība un ne tikai,» skaidro B.Blomniece-Jurāne, uzsverot, ka, platformas efektivitāte apstiprinājusies praksē, to darbā ar bērniem izmantojot arī citiem speciālistiem, piemēram, logopēdiem un psihologiem, kā arī zinātniski, neirologiem veicot bērnu smadzeņu darbības novērojumus nodarbības laikā.

Viens no aspektiem, ko atzinīgi novērtēja konkursa žūrija, ir arī tas, ka B.Blomniece-Jurāne vēl bez līdzsvara platformas ir apvienojusi speciālistu komandu «Mācos mācīties», kas ļauj daudz efektīvāk palīdzēt bērniem ar mācīšanās traucējumiem. «Kopā mēs izvērtējam un diagnosticējam iespējamos bērnu attīstības grūtību cēloņus un izstrādājam attīstības plānu,» stāsta psiholoģe, kā piemēru minot situāciju, kad bērns ar smagiem valodas attīstības traucējumiem pirmo skaņu ar intensīvu darbu pie logopēda iemācās izšķirt no diviem līdz trīs mēnešiem, bet strādājot ar speciālistu komandu, izmantojot līdzsvara platformu, bērns pirmo skaņu iemācās izšķirt jau piektajā nodarbībā. Tāpat komandas darbs ir efektīvs arī ar mācīšanos nesaistītās situācijās. Piemēram, bērns ar nepārejošu klepu tiek izrakstīts no slimnīcas ar nosūtījumu pie psihologa, jo klepus, iespējams, varētu rasties stresa ietekmē. «Mācos mācīties» komandas speciālistiem apspriežoties un izvērtējot situāciju, rezumēts, ka sākotnēji pacientam būtu derīgi apmeklēt gastroenterologu, kurš konstatēja dažu produktu nepanesību. «Ir desmitiem piemēru, kā pacienti tiek nosūtīti no viena ārsta pie otra. Savukārt, speciālistiem, strādājot kopā, pacients tikai iegūst, nekavējot laiku un naudu, lai ārstētu neesošu slimību,» vērtē klīniskā psiholoģe, papildinot, ka šogad speciālistu komanda plāno dibināt biedrību.

«Ar šo ideju startēju konkursā jau pagājušajā gadā, bet neizturēju pat 1. kārtas atlasi, jo projekta mērķis bija pārāk neprecīzs,» atminas psiholoģe, piebilstot, ka gada laikā iesaistījusies dažādās programmās, kas palīdzēja biznesa ideju pilnveidot un padarīt konkurētspējīgu. Uzvarot konkursā «Labās gribas uzņēmējs 2017», B.Blomniece-Jurāne ieguva grantu 15 000 eiro vērtībā, un šo naudu plāno izmantot, lai sertificētu un patentētu līdzsvara platformu. «Mūsu mērķis nav pārdot arvien vairāk iekārtu, jo bez priekšzināšanām par izmantošanu tā nebūs efektīva, tāpēc organizēsim arī apmācības, kā to pareizi izmantot,» skaidro psiholoģe. Uzņēmums arī plāno pretendēt uz sociālā uzņēmuma statusu un iegūtos līdzekļus novirzīt ģimeņu ar bērniem atbalsta programmām.

Projektu konkursu «Labās gribas uzņēmējs 2017» organizē «Reach for Change» sadarbībā ar «TV3», «3+» un «SEB» banku.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti