Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

«Karameļu darbnīcas» paveikto novērtē Zviedrijas investīciju padome

Anastasija Miteniece
Šodien, 2. novembrī, Spīķeru koncertzālē notika Zviedrijas vēstniecības un Zviedrijas Tirdzniecības un investīciju padomes (ZTIP) Latvijā rīkotās Zviedrijas Biznesa gada balvas pasniegšana. Finālistu starpā kategorijā «Gada jaunais uzņēmējs» bija arī Jelgavas uzņēmums «Karameļu darbnīca».

Zviedrijas Biznesa gada balvas pasniegšana, izceļot veiksmīgākos biznesa piemērus Latvijā, notiek jau devīto gadu. «Dalība konkursā uzņēmējiem ir iespēja apliecināt sevi starptautiskā mērogā, un, pierādot sava uzņēmuma potenciālu, iespēja iegūt jaunus partnerus, un vairot eksporta iespējas,» stāsta ZTIP pārstāve Arta Munkena, piebilstot, ka šogad kategorijā «Gada jaunais uzņēmējs» saņemti aptuveni 50 pieteikumi.

«Bijām ļoti patīkami pārsteigti uzzinot, ka esam pieteikti un ierindojamies jauno uzņēmēju finālistu starpā,» stāsta «Karameļu darbnīcas» pārstāve Ilze Priževoite, piebilstot: šis bijis izaicinājumu pilns gads, un ir patīkami, ka uzņēmums novērtēts starptautiskā līmenī. «Samērā īsā laikā mēs izaugām no mājražotājiem ar diviem darbiniekiem līdz savai darbnīcai, tostarp ne tikai Jelgavā, bet arī Igaunijā,» stāsta I.Priževoite, papildinot, ka šobrīd uzņēmums nodarbina aptuveni 20 darbiniekus, un notiek virzība karameļu darbnīcas atvēršanai arī Zviedrijā.

A.Munkena skaidro, ka dalībnieku vērtēšana notika, izskatot virkni kritēriju. Komisija, kurā Zviedrijas vēstniecības, Zviedrijas Tirdzniecības un investīciju padomes, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta, Zviedrijas Tirdzniecības palātas Latvijā, Pasaules Dabas fonda pārstāvji un vairāku lielu uzņēmumu vadītāji vērtēja, kādi ir uzņēmuma finanšu rādītāji, vai ik gadu notiek uzņēmuma attīstība, tostarp, darbaspēka pieaugums, vai uzņēmējs ir sociāli atbildīgs pret saviem darbiniekiem, kā arī ne mazāk svarīgo faktoru – uzņēmuma potenciālu jeb to, cik inovatīva un ilgtspējīga ir uzņēmuma ideja.

Jāpiebilst, ka sacensības notika trīs nominācijās: «Tehnoloģiju un inovāciju balva», «Gada jaunais uzņēmējs» un «Ilgtspējīgas attīstības balva». Šogad «Karameļu darbnīca» finālā ierindojās ar vēl diviem Latvijas jaunajiem uzņēmumiem – bērnu mēbeļu ražotājiem no dabīgiem materiāliem «Ette Tete» un izstāžu organizatoriem «Art Fairs Service», kuri uzvarēja nominācijā.

Foto: no pašvaldības arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Irēna attēls

Malači.Tirgojam jūsu produkciju Rīgā un Jūrmalā. Reklamējam un iesakām mājniekiem un viesiem. Esam gandarīti, ka varam to darīt ar lepnumu un bez šaubīšanās ieteikt ikvienam pircējam. Veiksmi arī turpmāk.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti