Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.5 m/s no R
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

«Karameļu darbnīca» atvērs veikalu Tallinā

Ilze Knusle-Jankevica
Ar drosmīgu soli 2017. gadu iesācis Jelgavas uzņēmums «Karameļu darbnīca» – 27. aprīlī durvis vērs uzņēmuma veikals Igaunijas galvaspilsētā. «Veikals Tallinā būs apmēram tikpat liels kā Jelgavā un strādās pēc tāda paša koncepta – sešas dienas nedēļā, ik dienu piedāvājot arī karameļu gatavošanas meistardarbnīcu,» stāsta uzņēmuma valdes locekle Ilze Priževoite.

Izveidot filiāles pārējās Baltijas valstīs – tāds bija uzņēmuma mērķis šim gadam, un Igaunija jau iekarota. «Veikals atradīsies Tallinas centrā, Narvas ielā. Patiesībā telpas atradām ātri – pirmajā viesošanās reizē. Arī ar sadarbības partneriem mums ir paveicies,» stāsta uzņēmuma valdes locekle. Lai gan iecerēts atvērt pārstāvniecību arī Lietuvā, Igaunija kā pirmā izvēlēta divu iemeslu dēļ: pirmkārt, lielas cerības tiek saistītas ar somu tūristiem, kas labprāt viesojas Igaunijā, – ik gadu Igauniju apmeklējot apmēram miljons tūristu no Somijas, otrkārt, igauņu mentalitāte un biznesa domāšana mūsu uzņēmējam šķiet tuvāka un saprotamāka.

Noskatītajās telpās tika veikts remonts, pielāgojot tās «Karameļu darbnīcas» koncepcijai. Lai atvērtu veikalu Tallinā, «Karameļu darbnīca» ņēma aizņēmumu bankā – investēti 30 000 eiro. Veikalu Tallinā vadīs igauniete, bet vismaz sākumā karameles tur gatavos meistari no Jelgavas, pamazām apmācot vietējos meistarus, tāpēc pagaidām uzņēmums nevar pateikt, cik darbinieku strādās veikalā.

Tallinas veikalā būs nopērkamas ne tikai karameles, bet arī jaunie uzņēmuma produkti: putotās konfektes, želejkonfektes, pistāciju halva un šerberts. «Putotās un želejkonfektes nu jau iekarojušas vietu mūsu produkcijas klāstā, bet halva un šerberts šobrīd pieejami tikai mūsu veikalos, jo vēl tos testējam un vērtējam klientu atsauksmes. Tiesa, tā kā sastāvdaļas izmantojam bagātīgi, šie produkti visdrīzāk būs ekskluzīvi našķi gardummīļiem un masveidā, kā, piemēram, mūsu karameles, kas jau nopērkamas arī lielo veikalu ķēdēs Latvijā, ražoti netiks,» stāsta uzņēmuma pārstāve.

Jāatgādina, ka «Karameļu darbnīcas» veikals un atvērta tipa darbnīca Jelgavā, Rūpniecības ielā 1a, durvis vēra pērnā gada marta sākumā un kļuvusi arī par iecienītu tūristu objektu. Saskaņā ar provizoriskajiem datiem 2016. gadā uzņēmums sasniedza apmēram 300 000 eiro apgrozījumu. Šobrīd «Karameļu darbnīcā» strādā 16 darbinieki.

Foto: maps.google.lv

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Sandis attēls

Ļoti labi. Prieks

Pievienot komentāru

Saistītie raksti