Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 14 °C Mērens vējš, 7.9 m/s no R-DR
Svētdiena, 2019. gada 15. SeptembrisVārda dienu svin: Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Jelgavas Biznesa inkubators uzņems jaunus dalībniekus

Anastasija Miteniece
No 1. līdz 20. martam Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas Biznesa inkubators izziņo dalībnieku uzņemšanu pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās – biznesa ideju autori un jaunie uzņēmēji aicināti tām pieteikties elektroniski vai klātienē Jelgavas Biznesa inkubatorā Peldu ielā 7.

«Jelgavas Biznesa inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. Līdz šim inkubatorā mums ir pievienojies 41 dalībnieks – no tiem 26 jau uzņemti inkubācijas programmā, bet 15 testē savas idejas dzīvotspēju pirmsinkubācijas programmā. Liela daļa inkubatora dalībnieku šobrīd ir uz ražošanu vērsti uzņēmumi, vairāki no tiem ir auguši no idejas līdz savām ražotnēm un eksportspējīgam biznesam, tomēr esam atvērti arī dalībniekiem no citām nozarēm un darbības sfērām,» interesentus uzrunā Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs.

N.Kazakevičs norāda, ka pirmsinkubācijas programma ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Sešu mēnešu garumā tā sniedz dalībniekiem visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai – aprīkotas darba telpas, mentoru un citu uzņēmēju atbalstu, iespēju apmeklēt seminārus un mācības par dažādām tēmām, kā arī vērtīgus kontaktus un dalību lielākajā jauno uzņēmēju kopienā Latvijā. Pirmsinkubācijā tiks uzņemti kopumā 15 dalībnieki. Galvenās prasības pretendentiem – interese par uzņēmējdarbību, biznesa idejas iecere un vēlme mācīties.

Savukārt inkubācijas programmā papildu pirmsinkubācijas atbalstam dalībnieks saņem arī 50 procentu līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu nodrošināšanai, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādēm, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām un citām. Tāpat iespējams pretendēt arī 50 procentu līdzfinansējumam līdz pieciem tūkstošiem eiro aprīkojuma un izejmateriālu iegādes izmaksu segšanai. Jāpiebilst, ka inkubācijas programmā aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem. «Šajā kategorijā bieži vien ir lielāka konkurence – pagājušajā uzsaukumā uz četrām brīvajām vietām pretendēja 13 uzņēmumi,» stāsta Ņ.Kazakevičs, papildinot: vēl bez iepriekš minētās juridiskās atbilstības iesaistei programmā, pamatā tiks vērtēta uzņēmuma komanda, vēlme darboties, iepriekšējā pieredze, biznesa idejas iecere, kā arī redzējums par biznesa attīstību. Jāpiebilst, ka martā JelgavasBbiznesa inkubācijas programmā paredzēts uzņemt četrus uzņēmumus. Vērtēšanas komisija izskatīs pieteikumus 9. aprīlī.

Pieteikties pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmai iespējams elektroniski, nosūtot pieteikuma anketu, kas parakstīta ar elektronisko parakstu uz e-pastu liaa@liaa.gov.lv. Tā tiks pieņemta līdz 20. marta pulksten 23.59. Tāpat pieteikties var klātienē Jelgavas Biznesa inkubatorā darba dienās no pulksten 9 līdz 17 – uz vietas būs nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu. Jāpiebilst gan, ka pirms ierašanās ieteicams saskaņot vizītes laiku. To iespējams izdarīt, rakstot pa e-pastu jelgava@liaa.gov.lv vai zvanot pa tālruni 62400909. Interesenti, kuri vēlas vairāk uzzināt par inkubatora sniegtajiem pakalpojumiem un atbalsta iespējām, aicināti iepazīties ar tām iepazīties mājaslapā inkubatori.magneticlatvia.lv. Tāpat vēl līdz 1. martam Jelgavas Biznesa inkubatorā var pieteikt arī iepazīšanās konsultāciju.

LIAA Jelgavas Biznesa inkubators tiek finansēts ERAF projekta «Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators» gaitā.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti