Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Jelgavas biznesa inkubatorā uzņemti pieci jauni uzņēmumi

Ilze Knusle
Šā gada otrajā uzsaukumā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jelgavas Biznesa inkubatorā uzņemti pieci jauni uzņēmumi, no kuriem trīs ir Jelgavas uzņēmumi. Vēl 20 dalībnieki savas biznesa idejas attīstīs pirmsinkubācijas programmā.

«Pavisam otrajā uzsaukumā saņēmām 45 biznesa ideju pieteikumus. Bija pārstāvētas IT, pārtikas ražošana, plastmasas izstrādājumu ražošana, māju ražošana un citas jomas,» informē Jelgavas Bizness inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs, skaidrojot: ir liela atšķirība starp to, vai pati biznesa izdeja ir vienreizēja un unikāla un vai tāds ir arī tās izpildījums. «Inkubatorā uzņēmām uzņēmumus, kuri ir jau izgatavojuši prototipu vai sākuši ražot un kuru produkts ir labs un dzīvotspējīgs,» viņš papildina.

Otrajā iesaukumā inkubatorā tiks uzņemts uzņēmumu nelikvīdo preču izsoļu platformas izstrādātājs SIA «Nemetara», ķirbju miltu ražotājs SIA «RichBerry», attefall moduļu māju izgatavotājs SIA «Max Construction», priežu čiekuru produktu ražotājs SIA «Mītavas Čiekurs» un svaigās pastas ražotājs SIA «PastaHouse». Pirmie trīs ir Jelgavas uzņēmumi. «Lieliem uzņēmumiem, likvidējot filiāles, paliek pāri dažādas lietas – mēbeles, aprīkojums – un viņi nereti, lai netērētu laiku, tās vienkārši noraksta. Uzņēmums «Nemetara» ir izstrādājis platfotmu, kur šīs lietas varēs pārdot izsolē. Šobrīd uzņēmums fokusējas uz Vāciju, kur šī tendence norakstīt lieko ir visai izplatīta. Uzņēmums «RichBerry» ražo miltus un miltu maisījumus no ķirbju sēklām, turklāt daļa produktu ir bezglutēna. Savukārt uzņēmums «Max Construction», kurā piesaistītas zviedru investīcijas, ražos moduļu mājas Zviedrijas tirgum. Tās būs gatavas dzīvošanai ar iekšējo apdari un virtuves un sanitāro bloku un atbildīs Zviedrijas normatīvo aktu prasībām, lai varētu bez papildu atļaujām izvietot uz privātas zemes. Uzņēmums šobrīd aktīvi meklē ražošanas telpas Jelgavā,» ar jaunajiem inkubatora dalībniekiem iepazīstina Ņ.Kazakevičs.

Kopumā Jelgavas Biznesa inkubatorā otrajā iesaukumā pirmsinkubācijas programmai tika saņemts 31 pieteikums, savukārt inkubācijas atbalsta saņemšanai pieteicās 14 uzņēmumi. Šoreiz saņemtie 45 pieteikumi ir trešais lielākais skaits starp visiem Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatoriem Latvijā, kuros kopā saņemts 441 pieteikums (no tiem 223 pretendēja uz uzņemšanu inkubācijas programmā un 218 – pirmsinkubācijas programmā). Vislielākais pieteikums skaits saņemts Radošo industriju inkubatorā (Rīgā) – 62, bet otrs lielākais pieteikumu skaits – 58 – ir Jūrmalas biznesa inkubatorā.

Jelgavas Biznesa inkubatorā šobrīd ir 55 dalībnieki, no kuriem 35 saņem inkubācijas atbalstu un 20 biznesa ideju autori ir uzsākuši testēt savas idejas dzīvotspēju pirmsinkubācijas programmā. Septembrī pirmsinkubācijas programmu pabeidza 15 biznesa ideju autori, no kuriem divi pretendēja inkubācijas atbalsta saņemšanai. Jāpiebilst, ka Jelgavas Biznesa inkubators jaunu dalībnieku uzsaukumus organizē divas reizes gadā – pavasarī un rudenī –, un šogad bijusi ļoti liela atsaucība: abos uzsaukumos kopā saņemti 100 pieteikumi. Nākamā uzņemšana notiks martā.

Foto: publicitātes

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti