Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Jelgavā atklāj jaunu ražotni

Anastasija Miteniece
Šodien Aviācijas ielā «NP properties» biznesa parkā, atklāta jauna ražotne «NCC Shaft», kas specializējas komunikāciju šahtu moduļu ražošanā. Šobrīd uzņēmums jau nodarbina 16 cilvēkus, bet nākotnē, kāpinot ražošanas apjomus, plānots nodarbināt līdz 50 darbiniekiem.

SIA «NCC Shaft» ir Dānijas uzņēmuma «NCC Denmark A/S» meitas uzņēmums Latvijā, kas specializējas gatavu komunikāciju šahtu moduļu ražošanā. Jaunā ražotne darbojas jau gandrīz pusgadu, un uzņēmuma apgrozījums šobrīd sasniedzis 1,2 miljonus eiro. «NCC Shaft» pārstāvis Uldis Kalliss lēš, ka šogad, saražojot ap 4000 šahtu vienību, uzņēmuma apgrozījums varētu augt līdz četriem miljoniem eiro.

Ražotnē pēc pasūtītāja pieprasījuma šahtas modulī tiek iestrādātas dažādas instalācijas – ventilācijas, gaisa rekuperācijas, dzeramā ūdens padeves, apkures, dzesēšanas, kanalizācijas, lietusūdens novades, elektro, kā arī dažādas citas sistēmas, kuras izmanto dažādu objektu būvniecībā. «Tas ir progresīvs risinājums būvniecības nozarē, apvienojot konkrētam objektam nepieciešamās komunikācijas vienā šahtas modulī,» norāda U.Kalliss, uzsverot, ka šāda tehniskā risinājuma ieguvumi ir gan līdzekļu ekonomija būvniecības procesā, gan dzīvojamās platības ekonomija.

«Šobrīd esam orientēti uz Skandināviju un Eiropas tirgu, bet nenosakām robežas,» teic U.Kalliss, uzsverot, ka uzņēmums jau veicis pirmās šahtu moduļu piegādes uz mātes uzņēmuma būvobjektiem Dānijā un Zviedrijā, tostarp uz Solnu, kur notiek uzņēmuma «NCC» galvenā biroja būvniecība. Tāpat uzņēmuma pārstāvis lēš, ka nākotnē produkta noietu varētu panākt arī Latvijas tirgū, jo par tehnoloģiju jau sākuši izrādīt interesi arī lielākie Latvijas būvniecības uzņēmumi.

Vērtējot ražotnes vietas izvēli, U.Kalliss norāda: «Ņemot vērā mūsu ieceri no ražotnes veikt galaprodukta jeb jau gatavas šahtas moduļa piegādi klientam būvniecības laukumā, Latvija un Jelgava mums no loģistikas viedokļa bija vispiemērotākā.» Viņš papildina, ka primāri vērtēta arī infrastruktūra un izdevumi – atbilstošu ražošanas telpu pieejamība, maģistrālie ceļi un attālumi no ostām un lidostas. Jāpiebilst, ka šobrīd ražotnē, kuras platība ir aptuveni 1750 kvadrātmetru, investēti 300 000 eiro.

Šobrīd «NCC Shaft» Jelgavā nodrošina 16 darba vietas, savukārt, pieaugot ražošanas apjomiem, tie varētu būt 50 darbinieki, kuri strādās divās maiņās. «Mūsu uzņēmuma taktika ir ilgtspējība, proti, mēs piedāvājam konkurētspējīgu atalgojumu, sociālās garantijas, apdrošināšanu, ēdināšanu darba vietā un regulāras apmācības, lai cilvēki labi justos savā darbavietā un strādātu ar attiecīgu atdevi,» teic U.Kalliss, skaidrojot, ka pieeja sevi līdz šim ir attaisnojusi, jo pusgada laikā neviens darbinieks nav aizgājis no darba. Uzņēmuma pārstāvis norāda, ka šobrīd vidējā darba alga uzņēmumā ir aptuveni 10 eiro stundā un tas ir aptuveni 1000 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas.

Atklāšanas pasākumā starptautisko sadarbību atzinīgi novērtēja, paldies vārdus teica un veiksmi turpmākajās gaitās vēlēja «NCC» grupas uzņēmumu pārstāvji, Dānijas un Zviedrijas vēstniecības pārstāvji, kā arī Ekonomikas ministrijas pārstāvji un daudzi sadarbības partneri. «Esam priecīgi atklāt jaunu ražotni, jo tas mūsu pilsētai nozīmē papildu darba vietas un investīcijas,» atklāšanas pasākumā uzsvēra Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Dimons attēls

Tā jau nemaz nav kā te raksta..īstenībā zinu, ka 2 darbinieki jau ir aizgājuši, jo nemaksā kā sola..ticamāk jau būtu, ka vidējā alga ir ap 700 e uz rokas.

Pievienot komentāru