Meklēšanas forma

Lietus 4 °C Mērens vējš, 6.4 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. JanvārisVārda dienu svin: Tenis, Dravis

Jaunie speciālisti piesakās mājokļu garantijas programmai

www.jelgavasvestnesis.lv
Kopš šā gada 1. marta attīstības finanšu institūcija «Altum» sāka izsniegt garantijas mājokļa iegādei arī jaunajiem speciālistiem, un dažu mēnešu laikā šo iespēju izmantojuši jau 274 klienti, piešķirto garantiju kopējai summai sasniedzot 1,97 miljonus eiro.

«Altum» garantiju mājokļa iegādei kopš 1. marta var saņemt jaunie speciālisti vecumā līdz 35 gadiem ar iegūtu augstāko vai profesionālo izglītību. Šāda garantija ļauj samazināt hipotekārā aizdevuma pirmās iemaksas apjomu komercbankā, tādējādi palīdzot tikt pie sava mājokļa situācijās, kad ir stabili ienākumi, kas ļauj uzņemties kredītsaistības, bet nepietiek uzkrājumu pirmajai iemaksai. Garantijas mājokļa iegādei dažu mēnešu laikā jau izmantojuši jaunie speciālisti dažādās Latvijas vietās – visvairāk Rīgā, bet arī Jelgavā, Rēzeknē, Valmierā un citviet.

Piesaistot garantiju, hipotekārajos aizdevumos piešķirti 16,6 miljoni eiro. Savukārt vidējais aizdevuma apjoms, kuru bankā mājokļa iegādei aizņēmušies jaunie speciālisti, ir 61 tūkstotis eiro. Aizdevuma summas sniedzas no 13 tūkstošiem eiro aizdevumam Valmieras novada Kocēnu pagastā līdz 202 tūkstošiem eiro īpašumam Pierīgā. Bet vidējais piešķirtās garantijas apmērs ir 7,2 tūkstoši eiro.

«Pirmie darījumi, kas ir noslēgti kopš programmas darbības sākuma šī gada martā, ļauj «ieskicēt», kāds vidēji ir jaunais speciālists, kurš pērk mājokli ar «Altum» garantiju. Tas ir vecumā ap 29 gadiem, ar augstāko izglītību, kurš iegādājas mājokli Rīgā vidēji par 60 tūkstošiem eiro. Vienlaikus redzam, ka jaunie speciālisti arvien vairāk dod priekšroku sava mājokļa iegādei vai pat būvniecībai ārpus galvaspilsētas, dažādos Latvijas novados. Pirmie programmas mēneši faktiski apstiprina prognozes, ka šāds valsts atbalsts mājokļa iegādei ir ļoti aktuāls ne tikai ģimenēm ar bērniem,» tā «Altum» valdes locekle Inese Zīle.

Jāatgādina, ka Jaunie speciālisti var saņemt garantiju mājokļa iegādei 20 procentu apmērā no aizdevuma summas, bet ne vairāk kā 50 tūkstošus eiro. Garantija hipotekārā kredīta saņemšanai tiek izsniegta uz 10 gadiem, un aizdevuma summa nav ierobežota. Jāņem gan vērā, ka komisijas maksa par piešķirto garantiju ir ikgadēja un tā ir 4,8 procentu apmērā no garantijas atlikuma, un maksa par garantijas izmantošanu attiecīgi ik gadu samazinās.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru