Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Īpašumiem, kuros deklarēti trīs bērni, NĪN būs uz pusi mazāks

Anastasija Miteniece
Jelgavas domes sēdē pieņemts lēmums veikt grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanu un atvieglojumu piešķiršanu Jelgavā. Galvenais jaunums – grozījumi paredz ieviest NĪN maksas atvieglojumu par īpašumu, kurā deklarēta pilngadīga persona kopā ar vismaz trīs nepilngadīgiem bērniem vai bērniem līdz 24 gadu vecumam, kuri iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību.

«Grozījumi saistošajos noteikumos paredz papildu atvieglojumus, tādā veidā mazinot NĪN nomaksas slogu atsevišķām nodokļa maksātāju kategorijām,» stāsta Jelgavas pilsētas pašvaldības Finanšu nodaļas vadītājas vietnieks nodokļu jautājumos Ingars Bušs, norādot, ka, piemēram, atvieglojums pienāksies par dzīvojamo māju, kurā deklarēta persona ar trīs vai vairāk bērniem. Proti, ja uz 2018. gada 1. janvāri persona būs deklarēta mājoklī kopā ar trīs vai vairāk bērniem vecumā līdz 18 gadiem, tostarp aizbildnībā esošiem vai audžuģimenē ievietotiem bērniem, vai arī bērniem līdz 24 gadu vecumam, kuri iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību, īpašumam tiks piemērots nodokļa atvieglojums 50 procentu apmērā.

I.Bušs stāsta, ka šogad valstī veikti grozījumi likumā «Par nekustamā īpašuma nodokli», piemērojot atvieglojumus personai ar trīs un vairāk bērniem, taču Jelgavas pašvaldība, pārskatot regulējumu mūsu saistošajos noteikumos, pieņēma NĪN maksātājiem labvēlīgāku lēmumu, nenosakot īpašas radniecības prasības. Tādējādi Jelgavā, lai turpmāk saņemtu uz pusi mazāku NĪN rēķinu, īpašumā var būt deklarēti arī trīs bērni un persona, kas var būt un var arī nebūt bērnu radinieks. Minētos atvieglojumus piemēros arī gadījumā, ja nekustamā īpašuma īpašnieks vai tiesiskais valdītājs ir kāds no šiem bērniem.

Tāpat grozījumi nākamajā gadā paredz atvieglojumus tiem nekustamā īpašuma īpašniekiem, kuru dzīvojamā īpašumā uz gada sākumu nebūs deklarētas personas, bet gada laikā situācija mainīsies. I.Bušs skaidro: dzīvojamiem īpašumiem, kuriem tiks piemērota NĪN likme 1,5 procentu apmērā no objekta kadastrālās vērtības, jo uz 2018. gada 1. janvāra pusnakti tajā nebūs deklarēta dzīvesvieta nevienai personai, bet kuros personas būs deklarējušas savu dzīvesvietu pēc 2018. gada 1. janvāra līdz 1. jūnijam, piemēros NĪN atvieglojumu 70 procentu apmērā, bet, ja persona deklarēsies no 2018. gada 1. jūnija līdz 1. novembrim, nodokļa atvieglojums būs 50 procentu apmērā. «Iedzīvotāji vēl šobrīd turpina deklarēties un pieteikties atvieglojumu piešķiršanai, tādēļ pieņemts lēmums par gadu pagarināt atvieglojumu iespēju,» tā viņš.

Jāpiebilst, ka saistošajos noteikumos precizēta arī NĪN pārrēķina kārtība par būvi. Proti, pēc tam, kad spēkā stājas lēmums, ar kuru būve tiek atzīta par vidi degradējošu, sagruvušu, cilvēku drošību apdraudošu vai arī šāds statuss ir atcelts, nodokļa pārrēķinu par būvi veic no nākamā mēneša sākuma.

Jelgavas pilsētas pašvaldības grozījumi saistošajos noteikumos «Nekustamā īpašuma nodokļa piemērošana Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā» un «Atvieglojumu piešķiršana nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem Jelgavas pilsētā» pēc apstiprināšanas domes sēdē vēl jāakceptē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti