Meklēšanas forma

Lietus 13 °C Viegls vējš, 2.9 m/s no D-DR
Ceturdiena, 2019. gada 17. OktobrisVārda dienu svin: Gaits, Karīna, Gaitis

Elektromagnētiskajiem un ultraskaņas ūdens patēriņa skaitītājiem pagarināts pārbaudes periods

www.jelgavasvestnesis.lv
Ministru kabinets lēma pagarināt ūdens patēriņa skaitītāju atkārtotās verifikācijas periodiskumu, kuru darbībā tiek izmantots elektromagnētiskais lauks vai ultraskaņa patērētā ūdens daudzuma uzskaitei. Atkārtotās verifikācijas termiņa pagarinājums elektromagnētiskajiem un ultraskaņas skaitītājiem veicinās to straujāku izmantošanu, kā arī samazinās neprecizitātes patērētā ūdens daudzuma uzskaitē.

Līdz ar grozījumiem pagarināta verificēšanas perioda elektromagnētiskajiem un ultraskaņas ūdens patēriņa skaitītājiem no četriem gadiem līdz sešiem gadiem. Pagarinātais atkārtotās verificēšanas termiņš attiecas arī uz tiem ultraskaņas un elektromagnētiskajiem ūdens skaitītājiem, kas jau šobrīd atrodas lietošanā un kas verificēti pirms šiem grozījumiem. Savukārt mehāniskajiem ūdens patēriņa skaitītājiem tiek saglabāts līdzšinējais verificēšanas periodiskums – reizi četros gados.

Elektromagnētiskajiem un ultraskaņas ūdens patēriņa skaitītājiem verificēšanas periodiskums pagarināts, jo šie skaitītāji nodrošina precīzāku un drošāku ūdens patēriņa mērīšanu ilgākā laika posmā, vienlaikus samazinot kļūdu starp ievada un dzīvokļu skaitītājiem. Tāpat tiem nav kustīgu detaļu, un ūdens radītais piesārņojums (ūdens pievades sistēmā nonākušās sīkās daļiņas un nogulsnes) to darbību un rādījumu precizitāti ietekmē daudz mazākā mērā. Arī Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas, kā arī vairāku pašvaldību un komunālās saimniecības uzņēmumu, kas izmanto ultraskaņas un elektromagnētiskos skaitītājus, sniegtā informācija liecina, ka ūdens kvalitāte ievērojami mazāk ietekmē jaunās paaudzes skaitītāju darbību.

Savukārt mehāniskajiem ūdens patēriņa skaitītājiem ar laiku no ūdens piesārņojošo vielu uzkrāšanās uz kustīgajām sastāvdaļām palēninās riteņa rotācija, tādejādi saīsinot mērītāja ekspluatācijas laiku un precizitāti. Arī inspicējošo institūciju dati apliecina, ka vidēji 13 līdz pat 70 procenti mehānisko skaitītāju neiztur atkārtoto verifikāciju un neatbilst noteiktajām prasībām.

Foto: dompalvino.com

Viedokļi

Pievienot komentāru