Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Darba devēji var saņemt atbalstu bezdarbnieku ar invaliditāti nodarbināšanai

www.jelgavasvestnesis.lv
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties atbalstam, ja uz nenoteiktu laiku ir nodibinātas darba tiesiskās attiecības ar bezdarbnieku ar invaliditāti. Piesakoties līdz 29. novembrim, iespējams saņemt gan atbalstu darba vietas aprīkošanai cilvēkam ar invaliditāti, gan dotāciju darba vadītājam, kas strādā ar šādu personu.

Dotāciju bezdarbnieka ar invaliditāti darba vietas aprīkošanai piešķir atbilstoši darba devēja iesniegtajai darba vietas pielāgošanas tāmei saskaņā ar ergoterapeita atzinumu. Iespējams saņemt dotāciju ne vairāk kā 711 eiro apmērā vienas darba vietas pielāgošanai. Darba vietu novērtēs NVA izvēlēts ergoterapeits, kurš sniegs rakstisku atzinumu par tās atbilstību bezdarbnieka ar invaliditāti nodarbināšanai un darba vietas pielāgošanai nepieciešamajiem tehniskajiem palīglīdzekļiem.

Tāpat NVA piedāvā atbalstu ikmēneša dotācijai darba vadītājam, kas strādā ar darbā pieņemto bezdarbnieku ar invaliditāti. Dotāciju piešķir 50 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas proporcionāli bezdarbnieka nostrādātajām dienām mēnesī. Atbalstu nodrošina pirmo vai pirmos divus darba tiesisko attiecību mēnešus.

Lai pieteiktos atbalsta saņemšanai, darba devējam līdz 29. novembrim ir jāiesniedz pieteikums tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā ir izveidota darba vieta personai ar invaliditāti. Lai saņemtu atbalstu, pieteikums jāiesniedz ne vēlāk kā viena mēneša laikā pirms darba tiesisko attiecību uzsākšanas ar bezdarbnieku ar invaliditāti. Detalizētāka informācija un pieteikuma veidlapa atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā «Darba devējiem».

Vienlaikus atbalstam var pieteikties arī bezdarbnieks ar invaliditāti, ja darba tiesisko attiecību sākumposmā nepieciešams surdotulka pakalpojums personai ar dzirdes invaliditāti vai atbalsta personas pakalpojums personai ar garīga rakstura traucējumiem. Detalizētāka informācija pieejama NVA tīmekļvietnes sadaļā «Klientiem».

Atbalsts tiek nodrošināts nodarbinātības pasākuma ««Pasākumi noteiktām personu grupām» bezdarbnieku ar invaliditāti nodarbināšanai uz nenoteiktu laiku» gaitā. Pasākums tiek finansēts no valsts speciālā budžeta līdzekļiem.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti