Meklēšanas forma

Apmācies -12 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Četri Jelgavas mājražotāji saņem radošuma balvas

Ritma Gaidamoviča
Aizvadīta 7. Zemgales mājražotāju un amatnieku kontaktbirža, kurā jau otro reizi pasniegtas radošuma balvas un atzinības «Ideju spogulis 2017». Balvu saņēma pieci dalībnieki, no kuriem trīs ir jelgavnieki, bet pieciem dalībniekiem piešķirta atzinība – viņu vidū viena mūsu pilsētas mājražotāja.

Septītajā kontaktbiržā piedalījās 111 dalībnieki, kas ir līdzšinējais dalībnieku skaita rekords. Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja Līga Miķelsone vērtē: «Ir prieks, ka kontaktbirža ar katru gadu aug plašumā un arī produktu kvalitātē. Amatnieki un mājražotāji saprot, ka tas ir labs starts lielākiem mērķiem.»

Jāpiebilst, ka visi dalībnieki jau otro gadu tika vērtēti, pasniedzot radošuma balvu «Ideju spogulis 2017». «Kopējais iespaids par mūsu puses mājražotājiem man ir ļoti labs. Pārsteidzoši, ka tepat pie mums tiek radītas tik daudzas fantastiskas lietas. Piedāvājums ir plašs, tostarp produkti ar savu odziņu. Atzinīgi vērtēju tos uzņēmumus, kas no pagājušās kontaktbiržas nav stāvējuši uz vietas, bet kāpuši pa attīstības kāpnēm,» atzīst viena no žūrijas loceklēm LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses centra vadītāja Sandra Brasava-Muižniece.

Par veiksmīgu idejas un dizaina risinājumu šogad balvu «Ideju spogulis 2017» saņēma jelgavnieces Daces Rozenlaukas radītais uzņēmums «D Roo toys», kas ražo attīstošas rotaļlietas bērniem no dabīgiem materiāliem. Kontaktbiržā Dace piedalās jau trešo gadu un atzīst, ka tieši šeit saņēmusi atspērienu biznesam, un pērn izveidojusi uzņēmumu. Šoreiz viņa prezentēja savu jaunāko produktu – GEO dēli: Montesori pedagoģijas rotaļlietu prāta un pirkstu veiklības attīstībai, kas pieaugušajiem noder arī stresa noņemšanai. «Liekot gumijas krustu šķērsu uz koka tapiņām, ar tā palīdzību bērnam ir iespēja mācīties caur darbību. Piemēram, ar gumiju uz dēlīša izveido burtus, figūras, zīmējumus, tādējādi attīstot pirkstu veiklību un veicinot radošās spējas,» stāsta Dace. Viņa ir trīs meitu mamma un atzīst, ka tieši viņas meitas ir visu radīto rotaļlietu galvenās testētājas. «Ja patīk manējām, zinu, ka patiks arī citiem,» tā Dace.

Nominācijā «Par idejas pieteikumu» balvu saņēma Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmums «CozyWorn» (Sintija Turkopole, Amanda Šīna, Aiva Birne), kas ražo mitrumu atgrūdošus pledus. Par dizaina risinājumu balva piešķirta uzņēmumam «Spēka zīmes», kurā jelgavnieks Elmārs Cīrulis ražo dažādas uzlīmes krūzīšu, tālruņu, automašīnu un velosipēdu apdrukai, fiksos tetovējumus un atstarojošas aplikācijas apģērbu termo apdrukai.

Balvu «Ideju spogulis 2017» nominācijā «Par idejas izstrādi» saņēma Māris Šermuks no Auces, kurš piedāvāja dažādus irbeņu produktus un «Smalkais musli» (Ilze Kalāce-Bērziņa, Ieva Biķe) no Pārolaines par radošu pieeju.

Atzinība «Par funkcionālu izstrādājumu radīšanu» piešķirta jelgavniecei Selgai Zīlītei-Grasei par paššūtām cepurēm un t-krekliem ar atstarojošām zīmēm.

Atzinība par augstas kvalitātes izstrādājumu veidošanu piešķirta Kristīnei Kalējai no Jaunjelgavas, kura ražo smalkus personalizētus suvenīrus un dāvanas. Par veselīga un mūsdienīga produkta radīšanu atzinību saņēma Agita Berķe-Berga no Ozolniekiem, kura ražo želejkonfektes, par funkcionālu produktu atraktīvu risinājumu balva tika Līgai Bergai no Slokas, kura ražo atstarotājus un dizaina elementus no pārstrādātām naglām un skrūvēm, bet par «zaļo domāšanu» atzinība šoreiz Kristīnei Beļskai no Rīgas, kura lietotas pudeles izmanto sveču un svečturu izgatavošanā.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti