Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 8 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no Z-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Biznesa inkubatorā uzņemti četri jauni uzņēmumi

Ilze Knusle
Noslēgusies pieteikumu izvērtēšana jaunu dalībnieku uzņemšanai biznesa inkubatorā šā gada pirmajā iesaukumā – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas Biznesa inkubatorā ir četri jauni uzņēmumi, bet vēl 15 dalībnieki iekļauti pirmsinkubācijas programmā.

«Šogad saņēmām rekordlielu pieteikumu skaitu – 55. Pirmsinkubācijas programmai pieteicās 38 biznesa ideju autori, savukārt inkubācijas atbalsta saņemšanai – 17 uzņēmumi,» norāda Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs. Uzņēmēji savas biznesa idejas aizstāvēja komisijas sēdēs.

Pieteikumos tika pārstāvēts plašs nozaru klāsts, piemēram, IT platformu izstrāde un tehnoloģiju jaunrade, dizaina priekšmetu un tekstila ražošana, izklaides, sporta un kultūras vietu attīstīšana, videopakalpojumu nodrošināšana, izglītības iestāžu izveide, pārtikas produktu, kosmētikas, uztura bagātinātāju ražošana, kokapstrāde, lauksaimniecības sistēmu ražošana. Bet inkubatorā uzņemti četri uzņēmumi: attīstošo rotaļlietu «Tutuu toys» ražotājs; uztura bagātinātāju «Hello Botanica» ražotājs; lina izstrādājumu – gan apģērba, gan mājas tekstila – «Sanpo» ražotājs; modulāro atmiņu grāmatu «Limonādesšurumburums» un citu papīra dizaina lietu ražotājs. «Tik lielas konkurences apstākļos, izvērtējot inkubatorā uzņemamos pretendentus, priekšroka tika dota tiem, kuri jau darbojas un kuriem jau ir izstrādāts produkts,» skaidro Ņ.Kazakevičs, piebilstot, ka divi no jaunuzņemtajiem ir Jelgavas uzņēmumi.

LIAA Jelgavas Biznesa inkubatorā šobrīd ir 45 dalībnieki, no kuriem 30 saņem inkubācijas atbalstu. Inkubatora dalībnieku vidū visplašāk pārstāvētās nozares ir pārtikas un kosmētikas ražošana, IT un tehnoloģijas. «Pērn visu Jelgavas Biznesa inkubatora uzņēmumu apgrozījums bija 2,4 miljoni eiro, un šogad ceram to dubultot vai pat trīskāršot,» tā Ņ.Kazakevičs. Viņš norāda, ka vidējais inkubatora uzņēmuma vecums ir 22 mēneši.

Savukārt vēl 15 biznesa ideju autori ir uzsākuši testēt savas idejas dzīvotspēju pirmsinkubācijas programmā. Pirmsinkubācijas perioda mērķis ir palīdzēt nonākt no idejas līdz produktam, lai pēc sešu mēnešu pirmsinkubācijas perioda uzņēmums var pieteikties inkubācijas atbalsta saņemšanai. «Izvērtējot pretendentus, kas pieteicās pirmsinkubācijas atbalstam, vispirms skatījāmies uz cilvēkiem un viņu vēlmi sadarboties, mācīties un attīstīties, jo novērtēt konkrētu ideju ir grūti, turklāt laika gaitā tā var transformēties vai vispār mainīties,» papildina Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs.

LIAA biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, koprades telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai.

LIAA Jelgavas Biznesa inkubators jaunu dalībnieku iesaukumu organizē divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Nākamā uzņemšana notiks septembrī, un jaunie uzņēmēji un biznesa ideju autori, kuru darbības teritorija ir Jelgava, Tērvetes, Auces, Dobeles, Ozolnieku vai Jelgavas novads, aicināti pieteikties kādai no atbalsta programmām.

LIAA biznesa inkubatori tiek finansēti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta «Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators» gaitā.

Foto: Jelgavas Biznesa inkubators

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti