Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Mērens vējš, 6.3 m/s no R-ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Ar grāmatvežu sniegtajiem pakalpojumiem var iepazīties interaktīvajā kartē

www.jelgavasvestnesis.lv
Nodokļu reformas ieviestās izmaiņas skārušas uzņēmēju darbu – ar dažādām neskaidrībām sastopas īpaši mazie un vidējie uzņēmumi, kuros nav štata grāmatvedis. Lai atvieglotu uzņēmumu darbu pārmaiņu laikā, izveidota grāmatvežu interaktīvā karte, kurā ikviens uzņēmējs var atrast sev ģeogrāfiski tuvāko vai atbilstošas specializācijas profesionālu grāmatvedības pakalpojumu sniedzēju.

Šobrīd vietnē www.atrodigramatvedi.lv ievietoti apraksti un kontaktinformācija par gandrīz diviem simtiem individuālo grāmatvežu un grāmatvedības uzņēmumu, norāda «Tilde Jumis» pārstāve Jekaterina Černobrovaja. Viņa skaidro, ka saskaņā ar jauno kārtību, uzņēmumiem uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atskaite šobrīd jāiesniedz katru mēnesi, kas būtiski palielina grāmatvedības kārtošanai atvēlamo laiku. To īpaši izjūt mazie un vidējie uzņēmumi, kuros nav štata grāmatveža un nereti ar finanšu lietām nodarbojas pats vadītājs. Kvalificētu palīdzību iespējams meklēt jaunajā vietnē. Šobrīd katalogā iekļauts 171 dalībnieks, no kuriem 24 apkalpo visā Latvijā, 28 galvenokārt Kurzemē, 46 – Zemgalē, 47 – Vidzemē, 17 – Latgalē un 62 – Rīgā.

«Nodokļu reformas gaitā nepilna gada laikā uzņēmumi saskārušies ar vairākām izaicinošām izmaiņām, ieskaitot diferencētu nodokļu un neapliekamā minimuma likmi, teju katram darbiniekam atšķirīgu algu aprēķina kārtību un ikmēneša UIN deklarācijas iesniegšanu. Ikdienā strādājot ar klientiem bieži dzirdam, kādas grūtības izmaiņas sagādā uzņēmumiem, tādēļ vēlējāmies viņiem palīdzēt, vienuviet apkopojot informāciju par mums zināmajiem grāmatvedības pakalpojumu sniedzējiem,» norāda «Tildes Jumis» biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Kartē var izlasīt aprakstu par uzņēmumiem un to darbības specializāciju. Visvairāk dalībnieku specializējušies tirdzniecības, transporta un loģistikas, būvniecības, informācijas tehnoloģiju, kā arī tūrisma uzņēmumu apkalpošanā. Norādīta arī pakalpojuma sniegšanas forma. Vieni uzņēmumi glabā klientu datus mākoņkrātuvē, citi izvietojuši savos serveros. Lielākā daļa kartē iekļauto grāmatvedības uzņēmumu nodarbina divus līdz piecus grāmatvedības speciālistus.

Foto: atrodigramatvedi.lv

Viedokļi

Pievienot komentāru