Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 24. OktobrisVārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

«Altum» finansējums pieejams arī nedzīvojamo ēku jaunbūvei vai renovācijai

Anastasija Miteniece
Attīstības finanšu institūcija «Altum» uzņēmumiem un iestādēm, kas vēlas uzlabot energoefektivitāti, no 1. oktobra piedāvā jaunu iespēju – aizdevumu nedzīvojamo ēku jaunbūvei vai renovācijai. Viena projekta realizācijai pieejams finansējums līdz 2,85 miljoniem eiro, paredzot uzņēmuma līdzdalību 15 procentu apmērā. Kopējais «Altum» finansējums šīm energoefektivitātes paaugstināšanas aktivitātēm ir 30 miljoni eiro.

«Altum» aizdevums pieejams gan privātiem, gan valsts un pašvaldības uzņēmumiem, kas vēlas nodrošināt savus pakalpojumus birojā, noliktavā, ražotnē, viesnīcā, veikalā vai citviet. «Latvijā ir liels biroju telpu un industriālo ēku pieprasījums un vienlaikus ir pietiekami daudz nedzīvojamo ēku, kurām nepieciešama rekonstrukcija, lai tās būtu energoefektīvas un efektīvi izmantojamas saimnieciskajā darbībā. Šobrīd jau vairāk nekā 30 dažādu nozaru uzņēmumiem piešķirts mūsu zaļais finansējums kopumā 15 miljonu eiro apmērā, un aiz šīm investīcijām stāv samazināts enerģijas patēriņš, kas rezultējas gan finansiālā ieguvumā, gan zaļākā saimniekošanā,» vērtē «Altum» Uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītājs Edgars Kudurs. Šobrīd par «Altum» finansējumu uzņēmuma energoefektivitātei un atjaunojamo energoresursu projektu ieviešanai interesējas arī vairāki Jelgavas reģiona uzņēmēji.

Jāpiebilst, ka finansējums energoefektivitātes paaugstināšanas aktivitātēm pieejams vairākās programmās, izmantojot dažādus finansējuma avotus. Finansējums valsts atbalsta programmās uzņēmumu energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem, tajā skaitā energoservisa kompānijām, pieejams, pateicoties zaļo obligāciju emisijā iegūtajiem finanšu resursiem 20 miljonu eiro apmērā, savukārt grants energoefektivitātes projektu izstrādei ir piešķirts Eiropas Investīciju bankas un Eiropas Komisijas projekta «Horizon 2020» gaitā. Detalizēta informācija par aizdevumu programmām uzņēmumu energoefektivitātei pieejama mājaslapā www.altum.lv, sadaļā «Uzņēmējiem».

Foto: ZPR

 

Viedokļi

Pievienot komentāru