Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 22. NovembrisVārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

Aicina pieteikties iniciatīvai «Ierēdnis ēno uzņēmēju»

www.jelgavasvestnesis.lv
16. septembrī Latvijā pirmo reizi tiks īstenota iniciatīva «Ierēdnis ēno uzņēmēju» – tās laikā uzņēmējam būs iespējams saņemt valsts iestādes pārstāvja jeb ierēdņa bezmaksas konsultāciju, kā arī saņemt atgriezenisko saiti par problēmas risinājumu. Pieteikties iniciatīvai var līdz 16. augustam.

Iniciatīvas mērķis ir tiesību aktu izstrādātājam, kā arī īstenotājam novērtēt sevis un savas iestādes radītā regulējuma darbību tieši pie lietotāja. Savukārt uzņēmējam šī sadarbība būs iespēja saņemt valsts iestādes pārstāvja jeb ierēdņa bezmaksas konsultāciju, kā arī atgriezenisko saiti par problēmas risinājumu. Tāpat uzņēmējs varēs rosināt nepieciešamos uzlabojumus regulējumā, tādejādi iesaistoties Latvijas un arī Eiropas Savienības tiesību aktu izstrādes un pilnveidošanas procesā.

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis norāda, ka viens no valsts pārvaldes reformu plāna uzdevumiem ir nodrošināt, ka valsts pārvalde strādā cilvēku labā, piedāvājot saprotamus pakalpojumus, kā arī tuvojoties «nulles» birokrātijas ieviešanai. Viņš stāsta, ka pagājušajā gadā Valsts kancelejas rīkotajās inovāciju laboratorijās par administratīvā sloga mazināšanu izkristalizējās ideja par «ēnu dienu», kad ierēdnis klātienē vēro uzņēmumu darbībā. Savukārt «Junior Achievement Latvia» projektu vadītājs Jānis Bukšs piebilst, ka tradicionālās skolēnu «ēnu dienas» princips ir pielietojams arī ierēdņu un uzņēmēju sadarbības veicināšanā, tādējādi ļaujot abām pusēm izprast uzņēmējdarbības un valsts pārvaldes darba specifiku. Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro uzsver, ka joprojām vērojamas komunikācijas problēmas ierēdņu un uzņēmēju starpā, tāpēc iniciatīva «Ierēdnis ēno uzņēmēju» kalpos kā iespēja šo situāciju mainīt.

Uzņēmēji aicināti pieteikties iniciatīvai līdz 16. augustam, aizpildot anketu tiešsaistē vietnē www.ierednieno.org. Anketā jānorāda, kādas valsts iestādes pārstāvi vēlas aicināt uz uzņēmumu, minot kādu problēmu nepieciešams risināt uzņēmējdarbības vides uzlabošanai, kā arī pastāstot par savā uzņēmumā īstenotu labo praksi, ko ieteiktu ieviest valsts pārvaldes procesu uzlabošanai.

Iniciatīvu īsteno Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Junior Achievement Latvia (JAL).

Foto: bene.com

Viedokļi

Pievienot komentāru