DJ Grēviņš «Dod pieci!» sesto maratonu trešdien skrien Jelgavā

11 months ago 1021
ARTICLE AD BOX

Grēviņš pirms starta atzina – viņš nespējot noticēt, ka šis ir jau priekšpēdējais viņa maratons šī gada akcijā "Dod pieci!". "Esmu apņēmības pilns darīt visu, lai tie 10 000 eiro nebūtu jāatdod veikalam "M79" atpakaļ," pirms starta sacīja Grēviņš.

"Vienmēr esmu gribējis [Jelgavā] skriet, jo te ir daudz labi trenētu cilvēku," viņš atzina, aicinot visus sportiskos jelgavniekus viņam kādā brīdī piebiedroties skrējienā. "Nav ko ākstīties – ir pietiekoši laba diena. Pievienojieties!". Turklāt Jelgavas pašvaldība esot apsolījusi īpaši parūpēties par ietvju uzkopšanu maratona maršrutā, lai mazinātu traumu risku.

Iepriekšējās piecās dienās Grēviņš noskrējis maratonus Rīgā, Rēzeknē, Daugavpilī un Talsos. Trešdienas skrējienam var sekot līdzi tiešsaistē.

Grēviņu uz starta Jelgavā bija ieradies uzmundrināt arī uzņēmuma "M79" vadītājs un īpašnieks Andris Voklops. Viņš pastāstīja, ka "M79" ir 100% Latvijas uzņēmums, kas pēdējo gadu laikā izaudzis par vienu no lielākajiem internetveikaliem Latvijā. Šī izaugsme arī mudinājusi iesaistīties labdarības projektos. Piemēram, "M79" vienojies ar vairākiem veikalā pārstāvēto preču ražotājiem par papildu ziedojumu akcijā "Dod pieci!" 5% apmērā no konkrētu preču pārdošanas ieņēmumiem. Pēc uzņēmuma iniciatīvas uz Ukrainu bērniem tiks nosūtīti arī 45 "Sony" mobilie telefoni kopumā 10 000 eiro vērtībā. "M79" ir nodrošinājis Grēviņu ar papildu inventāru šī gada "Dod pieci!" sportiskā mērķa vieglākai sasniegšanai.

Par savu ziedojumu uzņēmums izvēlējies Stīvija Vondera dziesmu "Someday at Christmas" grupas "Pearl Jam" izpildījumā.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad notiek no 16. līdz 22. decembrim un ir veltīts Latvijā nonākušo ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam. Veselu nedēļu Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā raidīs no īpašas stikla studijas Doma laukumā Rīgā, kur atskaņos ziedotāju izvēlētās dziesmas, dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem.

Ikviens tiek aicināts ziedot naudas summu, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur labdarības platformu "Ziedot.lv" tiks izmantoti skolas piederumu un datoru iegādei, bērnu veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām nepieciešamām lietām.

Jau no 1. decembra ikviens var veikt ziedojumu mājaslapā dod.pieci.lv, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, bet laikā no 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņems arī "Dod pieci!" stikla studijā Vecrīgā.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju "Ziedot.lv". Maratona tiešraidei var sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā "dodpieci.lv" un "Dod pieci!" sociālo tīklu kontos. Saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiks izmantoti ziedojuma mērķim, un projekta administrēšanas izmaksas no ziedotāju naudas netiek finansētas.

Jau devīto gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un sniedz atbalstu noteiktām sabiedrības grupām. Iepriekšējos gados ziedojumi novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

"Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai sabiedrības grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article