Meklēšanas forma

Apmācies 4 °C Mērens vējš, 6.9 m/s no DR
Piektdiena, 2019. gada 6. DecembrisVārda dienu svin: Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola

Intensīvie nokrišņi appludina pilsētas ielas; tiek tīrītas gūlijas

Ritma Gaidamoviča
Šodien pirms pulksten 14 jelgavniekus pārsteidza stiprs lietus, vējš un ievērojama lieluma krusas graudi. Nokrišņu dēļ applūda vairākas pilsētas ielas un krustojumi, kas radīja problēmas gan autovadītājiem, gan gājējiem. Šobrīd problemātiskākajās vietās tiek tīrītas lietus ūdens novades gūlijas, lai paātrinātu ūdens aizplūšanu.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs atzīst, ka pie šādas intensitātes nokrišņiem ir tikai likumsakarīgi, ka applūst ielas, jo lietus ūdens novades sistēma nespēj paņemt pretī uzreiz visu ūdens daudzumu. «Stiprā krusa un vējš problēmu tikai pastiprināja, jo lietus ūdens uztvērējus aizsprostoja ar lapām, un tas kavē ūdens noplūšanu no ielām,» tā M.Mielavs, piebilstot, ka «Pilsētsaimniecības» speciālisti šobrīd apseko pilsētu un problemātiskajās vietās tīra gūlijas, lai lietus ūdens ātrāk noplūstu. «Pēc stundas vai divām jau atkal viss būs kārtībā,» norāda M.Mielavs.

Nokrišņi lielus plūdus bija izraisījuši Akadēmijas un Driksas ielas krustojumā, kur ūdens bija sakrājies līdz pat automašīnas numura zīmes augstumam. Iedzīvotāji sociālajos tīklos publicējuši fotogrāfijas, kurās redzams, ka arī citviet pilsētā applūdušas ielas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) norāda, ka neviens izsaukums nokrišņu dēļ šodien nav vēl saņemts, taču dienests atgādina: ja pērkona negaisa laikā ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi kāda avārija vai cits negadījums, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC) informē, ka no pulksten 13.33 līdz 14.14 Jelgavā fiksētais nokrišņu daudzums ir 23,76 milimetri. Līdz pulksten 15.20 POIC saņemti pieci zvani no iedzīvotājiem, kas sūdzējušies par applūdušu Aviācijas, Māras, Akadēmijas un Raiņa ielu. «Videonovērošanas kamerās redzam, ka ūdens daudzums uz ielām pilsētā jau samazinās un ceram, ka tik intensīvi nokrišņi Jelgavā vairs nebūs,» norāda POIC Administratīvās nodaļas vadītāja Linda Vēbere.

POIC iedzīvotājiem atgādina, ja pērkona negaisa laikā ir konstatēti pilsētas infrastruktūras bojājumi, iedzīvotāji ir aicināti zvanīt uz iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis» un no sociālajiem tīkliem 

Video: no sociālajiem tīkliem

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Švimpāzijs attēls

Tas kārlēns jums ir garā vājš vi kā? Kāda ibiomāt vēl DRĪKSNA video nosaukumos?

Pievienot komentāru

Saistītie raksti