Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Jelgavas pneimonoloģi apbalvo par ieguldījumu tuberkulozes ierobežošanā

Anastasija Miteniece
Trešdien Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas sēdē Jelgavas poliklīnikas pneimonoloģei Lilitai Dinkai svinīgi pasniegta Latvijas Tuberkulozes fonda (LTBF) dibinātāja Jāņa Leimana balva par ieguldījumu tuberkulozes ierobežošanā.

J.Leimans savu darba mūžu ir veltījis tuberkulozes apkarošanai, veicot būtisku ieguldījumu šīs slimības ierobežošanā Latvijā. Ar mērķi godināt viņa piemiņu un atbalstīt speciālistus, kuri ar degsmi darbojas šajā sarežģītajā medicīnas jomā, 2017. gadā dibināta Jāņa Leimana balva. Šogad, izvērtējot vairāku balvai pieteikto jomas speciālistu darbu, tā pasniegta Jelgavas pneimonoloģei L.Dinkai, kura profesionālos pienākumus pilda jau kopš 1982. gada. Ilgus gadus mediķe strādājusi Jelgavas tuberkulozes slimnīcā, bet pēc slimnīcas likvidācijas, kopš 2008. gada, sākusi vadīt Plaušu slimību nodaļu Jelgavas poliklīnikā. Apbalvojumam L.Dinku pieteica viņas kolēģes – medicīnas māsas Solveiga Konovalova un Ilona Pommere.

L.Dinka norāda, ka lielākais gandarījums un labākais apbalvojums viņas darbā ir izārstēts pacients. «Esmu gandarīta tad, ja mans ikdienas darbs dod acīmredzamu rezultātu. Ja pie manis atnāk cilvēks, kuram ir kāda saslimšana, un kopīgas līdzestības rezultātā tā tiek izārstēta,» teic mediķe, papildinot: reizē tas ir arī lielākais izaicinājums – panākt to, lai pacients aktīvi iesaistītos ārstniecības procesā un izpildītu visus ārsta norādījumus. Viņa norāda, ka šobrīd kā pneimoloģei viņai vairāk sanāk strādāt ar astmas pacientiem, bet tuberkulozes saslimšanas drīzāk ir retums – pērn pilsētā bijuši vien daži šādi gadījumi.

Mediķe uzsver, ka pa daudziem gadiem viņa kopā ar kolēģēm jau iepraktizējusies atrast pieeju visdažādākajiem pacientiem. «Katru gadu pacienti paliek arvien neiecietīgāki un nepacietīgāki. Trūkst elementāras cieņas un kultūras. Kādreiz ar šādu problēmu saskārāmies vien retu reizi, bet šobrīd tā, diemžēl, ir ikdiena. Tomēr arī uz šādām situācijām jau esam iemācījušās reaģēt un rast komunikāciju – arī tādēļ pacienti pie mums labprāt atgriežas. Cenšamies, lai katrs cilvēks, kurš ienāk ar negācijām, no mūsu kabineta dodas ikdienas gaitās ar smaidu,» ikdienas darba izaicinājumus raksturo pneimonoloģe, uzsverot, ka viņas lielais atbalsts darbā ir kolēģes medicīnas māsas S.Konovalova un I.Pommere.

L.Dinkas medicīnas māsas, kuras pieteica viņu apbalvojumam, L.Dinku raksturo kā ļoti zinošu, apzinīgu un atbildīgu speciālisti, kura interesējas par jaunākajām diagnostikas un ārstēšanas metodēm un pielieto tās savā ikdienas darbā. Pacientu aprūpē mediķe ir iejūtīga, pretimnākoša un vienlaikus arī prasīga, bet attiecībās ar kolēģiem – vienmēr atsaucīga. «Mēs pieteicām savu kolēģi balvai, jo viņa to ir pelnījusi – viņa jau gadiem pašaizliedzīgi strādā un ir izcila savas jomas profesionāle. Vienlaikus viņa ir arī izcils cilvēks un kolēģis. Ar viņu kopā strādāju kopš 1989. gada, un pa šo laiku esam piedzīvojušas dažādas situācijas – gan glābušas pacientus, gan atbalstījušas viena otru grūtos mirkļos,» teic I.Pommere.

Jāpiebilst, ka pasākumā balvu L.Dinkai pasniedza Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrības valdes priekšsēdētājs Rišards Zaļeskis. Kā balva šogad tika sagatavota īpaša mākslinieces Agneses Peļņas veidota stikla un metāla sakausējuma glezna.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Velta Cudare attēls

Apsveicu ar apbalvojumu! Pelnits!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti