Meklēšanas forma

Krusa 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Pērn Jelgavā reģistrēto laulību skaits – augstākais pēdējo piecu gadu laikā

Jana Bahmane
2018. gadā Jelgavā reģistrētas 515 laulības – tas ir lielākais mūsu pilsētā reģistrēto laulību skaits pēdējo piecu gadu laikā, liecina Jelgavas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas apkopotie dati.

Vairāki pāri pērn laulību izvēlējušies slēgt kultūrvēsturiski nozīmīgās vietās un citos pilsētas apskates objektos – 41 no 515 laulībām 2018. gadā reģistrēta Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, septiņas laulību ceremonijas notikušas Jelgavas pilī, bet seši pāri par savas laulības reģistrācijas vietu izvēlējušies Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju. Šīs ir trīs populārākās laulību ceremoniju norises vietas ārpus Dzimtsarakstu nodaļas Jelgavā. Divas laulības 2018. gadā reģistrētas Pasta salā un vēl divas – viesnīcā «Jelgava».

Interesanti, ka pērn laulības slēgtas arī vietās, kur līdz šim neviens to nebija darījis, piemēram, viena laulību ceremonija notika Langervaldes mežā, tāpat laulība noslēgta Pils salas skatu tornī, kā arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē. Savukārt 18 laulības 2018. gadā reģistrētas Jelgavas cietumā.

Tāpat Dzimtsarakstu nodaļā informē, ka arvien vairāk pāru izvēlas tā saucamo kabineta laulību, reģistrējot to Dzimtsarakstu nodaļas kabinetā, klātesot diviem pilngadīgiem lieciniekiem. Šādā gadījumā pārim ir jāmaksā vien valsts nodeva, kas ir 14 eiro.

Jāpiebilst, ka 2018. gadā Jelgavā reģistrēts par 49 laulībām vairāk nekā 2017. gadā, kad mūsu pilsētā laulību reģistrējuši 466 pāri. Savukārt šķirtas pērn 222 laulības, kas ir par 37 vairāk nekā 2017. gadā, kad Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 185 laulības šķiršanas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Laulājos baznīcā attēls

"Šīs ir trīs populārākās laulību ceremoniju norises vietas ārpus Dzimtsarakstu nodaļas Jelgavā." Kāpēc rakstā ne reizes nav minēts, ka laulības notiek arī baznīcās? Varu derēt, ka Jelgavas Sv. Annas un citās baznīcās to ir daudz vairāk. Jā, to nedara Dzimtsarakstu nodaļa, bet tie, kas laulājušies baznīcās, arī taču ir Jelgavas iedzīvotāji un reģistrē savu laulību Dzimtsarakstu nodaļā. Vai, rakstot šādu rakstu, tomēr nevajadzētu apkopot visu statistiku, ne tikai Dzimtsarakstu nodaļas datus?

Pievienot komentāru

Saistītie raksti