Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Iespējams, ar jaunu dalībnieku rekordu aizvadīts Jelgavas nakts pusmaratons

Ilze Knusle-Jankevica
Aizvadīts piektais Jelgavas nakts pusmaratons, kas ir viens no skriešanas seriāla ««BigBank» skrien Latvija» posmiem un pulcēja skrējējus ne tikai no Jelgavas un citām Latvijas pilsētām, bet arī no Lietuvas, Vācijas, Grieķijas, Igaunijas, Zviedrijas, Krievijas, Polijas, Slovākijas, Turcijas, Argentīnas un Dienvidāfrikas Republikas. Iespējams, šogad ir jauns dalībnieku skaita rekords, jo tiek lēsts, ka šogad Jelgavas nakts pusmaratonā startēja ap 5500 dalībnieku.

Pasākums sākās ar mazuļu rāpošanas sacensībām Pasta salā, kurās šogad piedalījās 34 rāpotāji. «Tomam jūlija sākumā palika gadiņš, bet viņš vēl nestaigā, tikai ceļas kājās. Tāpēc nolēmām, ka Tomam jāpiedalās rāpošanā, jo tētis ar māsu skries,» stāsta Toma mamma Elīna Krūmiņa. Viņa dēliņu uz priekšu vilināja ar knupīša palīdzību. «Tā kā mēģinām viņu no šīs lietas atradināt, tā kļūst arvien kārotāka.» Ļoti ātra uz sarkanā paklāja bija jelgavniece Elizabete. «Elizabetei ir gads un 11 mēneši, bet šogad rāpošanā piedalījās viņas gadu vecā māsīca, un Elizabete sastādīja viņai kompāniju,» saka meitenes mamma Anete Ceple. Šī ir viena no retajām reizēm, kad bērns rāpošanas sacensībās piedalās divreiz, un Elizabetes mamma atzīst, ka pērn ne visai labi veicies. «Haralds mums ir superpuisītis, un, tā kā esam aktīva ģimene, arī daudz kur piedalās,» saka astoņus mēnešus vecā Haralda mamma Agnese Ofkante. Viņš bija viens no retajiem mazuļiem, kurus nevajadzēja vilināt uz priekšu ar rotaļlietu, ēdienu, dzērienu, atslēgām un citām mīļām, skaļām vai gardām lietām. Dažiem mazuļiem trasē līdzi rāpoja kāds no vecākiem, bet bija arī mazuļi, kuri tālāk par starta līniju tā arī netika.

Bērni atkarībā no vecuma veica 200, 400, 600 vai 1200 metrus, skrienot no pils puses līdz finišam Pasta salā. «Distancē nedrīkst grūstīties, raut citus aiz krekla, bet drīkst apdzīt, tikai neplātoties ar rokām,» pirms starta bērniem noteikumus atgādināja pasākuma vadītājs TV seja Armands Simsons. Pēc trešā skrējiena sāka līt lietus, bet tos, kas devās trasē, tas nenobaidīja. Par laimi, lietus ātri pārstāja līt, un bērnu skrējieni noslēdzās jau atkal ar saulainu laiku. Kamēr vecāki priecājās par savu atvašu izcīnītajām medaļām un centās viņus iemūžināt, pašiem bērniem daudz lielāku patiku sagādāja putu ballīte – viņi tēloja sniega cilvēkus, mētājās ar putu pikām un nesa tās vecākiem.

Šogad, par godu valsts simtgadei, notika arī apmēram divus kilometrus garš skrējiens bez laika kontroles «Mans skrējiens Latvijai», ko daudzi izmantoja kā iesildīšanos pirms nopietnākas distances. Pirms starta dalībnieki kopā ar Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» kora «Mītava» meitenēm nodziedāja Latvijas himnu.

Pulksten 22 Jāņa Čakstes bulvārī starts tika dots pusmaratona (21,0975 kilometri), 10 kilometru, piecu kilometru skrējējiem un nūjotājiem, kas arī veica piecu kilometru distanci. Dalībniekus pirms starta uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, vēlot veiksmi. Tiesa, šogad dalībnieku tērpi nebija tik oriģināli un interesanti kā citus gadus, bet tāpat bija košas galvassegas un lampiņu virtenes. Pirmais finišā pēc 15 minūtēm ar astīti ieskrēja Valērijs Žolnerovičs, kurš veica piecu kilometru distanci. Pēc tam finiša līniju cits pēc šķērsoja dažādu distanču skrējēji un nūjotāji, bet pēdējie finišēja vien tad, kad jau skanēja koncerts. Šogad pusmaratona dalībniekus priecēja jelgavnieks Fakts ar komandu.

Tradicionāli tika apbalvoti katras distances ātrākie seši skrējēji absolūtajā vērtējumā, kā arī ātrākie jelgavnieki. Piecu kilometru distanci no jelgavniekiem visātrāk veica Anastasija Vidončikova un Endijs Titomers, kuri skriešanas seriālā pārstāv Jelgavas komandu. «Slikti noskrēju – par minūti ilgāk nekā pagājušajā gadā,» saka Endijs, kurš finišēja pēc 17,40 minūtēm. Viņš atzina, ka šis ir pirmais skriešanas seriāla posms, kurā viņš startē – dzīvē šobrīd viņam ir citas prioritātes, tāpēc sportošana atlikta otrajā plānā.

Desmit kilometru distancē ātrākie jelgavnieki bija Anastasija Geraseva un Oskars Stāmers. «Gribēju uzstādīt personīgo rekordu, bet neizdevās. Tomēr tas nekas, jo man bija trīs nedēļu pauze pēc saites plīsuma, un tikai pirms pusotras nedēļas atsāku trenēties,» stāsta Anastasija, norādot: viņas personīgais rekords ir 39,13 minūtes, bet šodien viņa finišēja pēc 39,38 minūtēm. Sportiste vērtē, ka trase ir laba, ja pat, neesot perfektā sportiskajā formā, var sasniegt tik labu rezultātu. Anastasijas mērķis ir piedalīties olimpiskajās spēlēs maratona distancē, un pirmais solis pretī tam ir desmitnieka atstrādāšana un nostabilizēšana. Jau gadu Anastasija trenējas pie Latvijas zināmākās maratonistes Jeļenas Čelnovas-Prokopčukas vīra Aleksandra. Jāpiebilst, ka Oskars pārstāv Jelgavas komandu.

Pusmaratona distancē labākā jelgavniece bija Justīne Undzena, bet jelgavnieks – Edgars Simanovičs. «Pirmos 12 kilometrus es noskrēju ātrāk par savu personīgo rekordu, bet pēdējos trijos kilometros paliku viens, un zuda temps. Tomēr kopumā trase ir ātra un laba, turklāt startēju, viegli apaukstējies,» norāda Edgars, kurš arī pārstāv Jelgavas komandu. Jelgavā viņš startēja pirmo reizi un spriež, ka šis ir labākais pusmaratons Latvijā. Jāpiebilst, ka pēc aizvadīties četriem seriāla posmiem Jelgavas komanda kopvērtējumā bija ceturtā, un E.Simanovičs prognozē, ka pēc Jelgavas posma mūsu komandai varētu neizdoties šo pozīciju, jo Jelgavā startēja visi elites skrējēji un komandas. «Tomēr par piekto vietu sezonas kopvērtējumā mēs cīnīsimies,» viņš ir apņēmības pilns.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Video: Māris Martinsons

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Ingmārs Līdaka attēls

Iepriekšējie divi komentāri ir kaut kur pa vidu starp dumjumu un stulbumu. Kurš diez ir tas krievvalodīgais bērniņš, kurš pēc skrējiena jutās tik apdalīts, ka vecāki šādi izpaudās.
Lietotāja Валери attēls

Стыд и позор организаторам,которые отдали все призы профессиональным спортсменам- бегунам. За чем приглашать простой народ,для толпы?В следующий раз устраивает соревнование для спортсменов.
Lietotāja Ина attēls

Все несправедливо.На дистанциях при награждении не было возрастных групп.Есть разница 25 летний атлет-бегун или15 летний любитель?А призы отдали только мужикам.Должно быть стыдно и организаторам и спортсменам ,которые соревновались с не равными и забрали призы.

Lapas

Pievienot komentāru

Saistītie raksti