Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Gada uzņēmējs Jelgavā – «Silva»; pilsēta – viena no uzņēmējdarbībai draudzīgākajām

Ritma Gaidamoviča
Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) un tā struktūrvienība «Uzņēmējdarbības centrs» piektdien Rundāles pilī jau otro reizi sveica krietnākos uzņēmējus Zemgalē. Balvu «Gada uzņēmējs Zemgalē 2017» saņēma arī Jelgavas ēdināšanas uzņēmums SIA «Viktorija B», kam pieder bistro un konditoreja «Silva», tējas namiņš un kuģītis banketu zāle uz pontoniem. Pirmo reizi ZPR sadarbībā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) godināja arī uzņēmējdarbībai draudzīgākās pašvaldības Zemgalē – Jelgavas pilsēta ieguva 2. vietu.

ZRP informē, ka atbilstoši nolikumam katra no 22 Zemgales reģionā ietilpstošajām pašvaldībām izraudzījās vienu titula «Gada uzņēmējs Zemgalē 2017» cienīgu pārstāvi viņu pilsētā vai novadā. Jāuzsver, ka šādu atzinību var saņemt tikai vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā. Turklāt pretendentiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā.

Jelgavas pašvaldība šogad izvirzīja ģimenes uzņēmumu SIA «Viktorija B» un tā vadītāju Sandru Blūmani. Konkursa pieteikuma vēstulē teikts: «Ģimenes uzņēmumam SIA «Viktorija B» ir augsta reputācija, un tas sniedz kvalitatīvus ēdināšanas pakalpojumus ne tikai pilsētā, bet arī ārpus tās, nepārtraukti attīstoties. 2015. gadā uzņēmums atvēra tējas namiņu, 2016. gadā – kuģīti banketu zāli uz pontoniem. Uzņēmumā regulāri tiek pētīta klientu apmierinātība, uzklausīti ieteikumi un ņemti vērā. Sandra mīl savu pilsētu Jelgavu, to apliecinot ne tikai ar vārdiem, bet arī darbiem. Viņa bija to entuziastu grupā, kuri izveidoja Jelgavas pilsētas īpašo ēdienu receptes, un regulāri piedāvā tos arī uzņēmuma ēdienkartē, kā arī citādi tos popularizē.» Tāpat uzslavēts tas, ka uzņēmums atbalsta dažādus pasākumus, kas saistīti ar jauniešu izglītošanu, un kopā ar Jelgavas nacionālajām kultūras biedrībām veido īpašas ēdienkartes, piedāvājot dažādu tautu ēdienus «Silvas» klientiem.

Uzņēmuma vadītāja S.Blūmane pauž prieku par augsto novērtējumu. «Ir ļoti patīkami, ka mūsu darbs ir ievērots un uzteikts. Tas viss nebūtu iespējams bez manas brīnišķīgās komandas – darbiniekiem un ģimenes, kuri tic manām trakajām idejām, un palīdz tās īstenot. Tikai kopā mēs esam spēks,» tā S.Blūmane, piebilstot, ka balva noteikti būs stimuls turpināt iesaistīties jauno speciālistu izglītošanā.

Jāpiebilst, ka uzvarētāji saņēma īpašu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un 500 eiro naudas balvu.

Lai palielinātu pašvaldību ieguldījumu uzņēmējdarbības sekmēšanā un tās motivētu vairāk piešķirt sava budžeta līdzekļus uzņēmējdarbības atbalstam, šoruden VARAM sadarbībā ar ZPR rīkoja konkursu «Pašvaldību atbalsta pasākumi uzņēmējdarbības sekmēšanai». Gada uzņēmēju godināšanas pasākumā pirmo reizi sveiktas arī uzņēmējdarbībai draudzīgākās pašvaldības Zemgalē. Jelgava atzīsta par otro uzņēmējdarbībai draudzīgāko pašvaldību.

ZRP pārstāvis Juris Kālis stāsta, ka šim konkursam tika saņemti septiņu Zemgales pašvaldību iesniegumi. Jelgavas pilsēta konkursā izcīnīja 2. vietu un ieguva naudas balvu – 3000 eiro. 1. vieta un 5000 eiro – Jelgavas novadam, 3. vieta un 2390 eiro – Pļaviņu novadam. 

Foto: JV

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Spice attēls

Pietiek, ks pilsētas centru izrotā. Arī pa Platones ielu var iet tikai ar gumijniekiem un jāuzpasējas no mašīnām, jo uz ceļa knapi ir vieta 2 pretī braucošiem auto
Lietotāja dandijs attēls

Skāde, ka Lauķis brauc mājās uz dienvidu pusi, tur viss kārtībā, bet ziemeļu virzienam nekas nespīd.
Lietotāja Ziqs attēls

Piekrītu, Jelgavas spice gadiem slavē, cik draudzīgi uzņēmējiem, bet iedzīvotāju vēlmes atstājuši otrā plànā. Salīdzinot ar citām lielajām pilsētām, iedzīvotājiem ar bērniem diemžēl nekādas būtiskas pretimnākšanas.
Lietotāja Lol attēls

Kad Jelgavas pilsēta būs draudzīgāka saviem iedzīvotājiem? Kad Kalnciema ceļā būs trotuārs?

Pievienot komentāru

Saistītie raksti