Alūksnē demolē publisko bezmaksas tualeti vien trīs mēnešus pēc uzstādīšanas

1 year ago 1391
ARTICLE AD BOX

Alūksnietis Juris pastāstīja: “Cilvēciņiem, redz, auksti ir, vajag aliņu, vajag sapīpēt. Tāds kontingents te grozās. Jaunatne arī. Kā bezmaksas palika, tā sāka rasties. Kad viņi [policija] atbrauks, te jau vairs neviena nebūs.”

Lai gan sabiedriskā tualete atrodas tieši pie autoostas, kas uz remonta laiku pārcēlusies uz diviem vagoniņiem, demolētāji esot jaunieši, bezpajumtnieki un atkarībnieki. Pašvaldība to nebija paredzējusi.

Alūksnes novada domes izpilddirektors Ingus Berkulis norādīja: “Tualete, kurā ir darbinieki un kura ir maksas, pašvaldībai pēc aprēķiniem sanāca dārgāka nekā tad, kad tā ir bezmaksas tualete.”

Tikmēr Alūksnei kaimiņos Balvos nesen uzstādītas un drīzumā tiks atvērtas jau otrās bezmaksas labierīcības. Arī Balvos atzina – sabiedriskās tualetes apsaimniekot ir grūti. Ārpusē var uzstādīt kameras, bet ar tām nevar sekot iekšā.

“Bieži apkopēja secina, ka tur ir alkohola pudeles iekšā miskastē, ir pīpēts, reizēm arī narkotikas lietotas,” stāstīja Balvu novada domes aģentūras “San-tex” pārstāve Renata Gavenīte.

Atšķirībā no Alūksnes, Balvu autoostai tuvākā ir nevis bezmaksas, bet maksas tualetes tuvējā tirdzniecības centrā. Visās lielākajās autoostās vai to tuvumā jābūt pieejamai tualetei, atgādināja Autotransporta direkcija. 

Direkcijas pārstāve Zane Plone atzīmēja: “Mums ir bijuši gadījumi, kad uz laiku atliekam autoostas reģistrāciju tieši saistībā ar tualeti, tāpēc ka visas prasības nav ievērotas. Piemēram, Jelgavas gadījumā – Jelgavas autoostas reģistrācija uz laiku tika atlikta, jo nebija pārtinamā galdiņa. Un tad, kad autoosta to sakārtoja, tā arī tika piereģistrēta.”

Tiesa, vai tualete ir maksas vai bezmaksas, to noteikumi par autoostām neregulē. Alūksnē tomēr cer, ka bezmaksas tualete ir labākais variants. 

Alūksnes novada domes izpilddirektors Berkulis sacīja: “Esam uzstādījuši video novērošanas kameru, kas šobrīd ir pieslēgta pašvaldības policijai. Un pašvaldības policija ar kaut kādu noteiktu regularitāti apmeklē šo tualeti, lai pārliecinātos, ka tur viss ir kārtībā.”

Arī Rīgas sabiedrisko tualešu apsaimniekotāji vērtē, ka bezmaksas tualetes sagādā vairāk raižu.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārstāvis Māris Stabulnieks norādīja: “Jau tā mēs mēnesī diezgan lielas summas tērējam tieši šīm tualetēm, kur nav apkopējs-dežurants. Katru dienu praktiski ir kaut kas salauzts kādā tualetē.”

Vēl Rīgas pieredze liecina, ka, būvējot sabiedriskās tualetes, uzreiz jāuzstāda specializēti  klozetpodi, ko grūtāk nolauzt. Turklāt tajās tualetēs, kurās maksu iekasē dežurants, lieti noder trauksmes poga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article