Aizkraukles novadā jaunu pārvaldi vadīs vietvaras vadītāja dzīvesbiedre

1 month ago 224
ARTICLE AD BOX

Pēc teritoriālās reformas Aizkraukles novadā ir vairāk nekā 50 kultūrvietu. Tāpēc ticis lemts par kultūras pārvaldes izveidi. Iniciatīva šādai struktūrai nākusi no Aizkraukles kultūras centra direktores Antas Teivānes, kura jau pārejas periodā bijusi jaunā novada kultūras dzīves koordinatore.

"Mēs kopā apspriedām šo vīziju un nonācām pie secinājuma, ka mums trūkst tāda kultūras koordinācijas institūcija," stāstīja Teivāne.

Uz kultūras pārvaldes vadītāja amatu publiskais konkurss netika rīkots, bet aicināti esot bijuši visi novada kultūras dzīves speciālisti. Rezultātā gan pieteikusies tikai pati idejas autore Anta Teivāne. Turklāt vienīgā pretendente ir civillaulībā ar novada domes priekšsēdi.

"Ja mums bija potenciāls no pašu darbiniekiem. Tāda bija arī VARAM nostāja, ka, ja pašu darbinieki ir spējīgi, tad viņi ir primāri. Tad man, kurš atbild arī par šo iestāžu tālāku funkcionēšanu, tajā brīdī tā kā nešķita, ka tur vajag ārējo konkursu," sacīja Aizkraukles novada izpilddirektors Uldis Riekstiņš.

Domes priekšsēdētājs gan esot izbrīnīts, ka nav ticis rīkots atklātais konkurss, bet protot nodalīt privātās lietas no domes vadītāja darba, tādēļ nedrīkstot tāpēc liegt karjeras izaugsmi.

"Protams, jāstrādā tā, kā likums to prasa. Pakļautība, atdalīta lēmumu pieņemšana un tā tālāk.

Tā tas jau ir daudzās skolās, kur dzīvesbiedri ir direktors un direktora vietnieks, un tamlīdzīgi," sacīja Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums (Vidzemes partija).

Piecu lielāko novadu kultūras namu direktori min dažādus iemeslus, kāpēc neesot kandidējuši uz pārvaldes vadītāja amatu, bet jaunās pārvaldes vadītājas ciešās saites ar novada vadību netraucējot.

"Es nezinu, vai tas tā ļoti traucē. Grūti tā kaut ko izvērtēt, jo arī pats Līduma kungs ir ļoti atbildīga persona. Godprātīgs visās lietās, un šeit interešu konfliktam nevajadzētu būt," komentēja Neretas kultūras nama vadītāja Inita Kalniņa.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā  (VARAM) norādīja, ka pašreizējā likumā par pašvaldībām nav noteikts, ka obligāti jārīko ārējais konkurss.

Turklāt kultūras pārvalde nav tiešā domes priekšsēdētāja pakļautībā, tāpēc juridiski viss esot kārtībā.

"Situācijā, kad lēmumu pieņemšana ir par konkrētām amata vietām vai atalgojumu, tad te būtu jāskatās, lai netiktu radīta tā šauba par objektīvu lēmuma pieņemšanu," norādīja VARAM valsts sekretāra vietniece Ilze Oša.

Ceturtdien domes sēdē ar 15 balsīm par, diviem deputātiem, tostarp domes priekšsēdētājam nepiedaloties, Teivāne iecelta par kultūras pārvaldes vadītāju.

Pret balsoja tikai līdzšinējais Jaunjelgavas novada vadītājs, kurš no publiska komentāra atteicās, bet telefonsarunā skaidroja, ka, viņaprāt,

bijis jārīko ārējais konkurss, jo tik cieša saikne starp vadošiem darbiniekiem bojājot novada tēlu.

Aizkraukles novadā būs arī izglītības pārvalde. Labākais vadītājs tiekot meklēts iekšējā konkursā, kuram esot pieteikušies trīs kandidāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article