14 miljoni ukraiņu pametuši mājas, Ukrainā prognozē – karš ilgs līdz 6 mēnešiem. Aktuālais 4. jūnijā

2 weeks ago 130
ARTICLE AD BOX

Sagrauts nams Kijivā, 2022. gada 3. jūnijs

Foto: AFP, SERGEI SUPINSKY

Šodien, 13:00

Krievijas karaspēks jau 101. dienu turpina iebrukumu Ukrainā, iznīcinot arī civilo infrastruktūru un nogalinot civiliedzīvotājus. Ukrainas bruņotie spēki nepiekāpjas iebrucējiem, bet starptautiskā sabiedrība turpina sankcijas pret agresoru.

  • 101. Ukrainas kara diena sākusies ar raķešu triecieniem Odesas apgabalā. Reģiona administrācijas vadītājs Serhijs Bratčuks norādījis, arvien lielāku nozīmi gūst Krievijas stratēģiskā aviācija, bet Melnajā jūrā dominē Krievijas kara flote.
  • Ukrainas austrumu daļā karstākais punkts joprojām ir Severodonecka un Krievijas spēku uzbrukumi Slavjanskas virzienā. Luhanskas apgabala administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs situāciju raksturoja kā ļoti smagu.
  • Viņš paziņojis arī, ka Krievijas karaspēks kontrolē vairs tikai pusi Severodoneckas. Savukārt Doncekas apgabala administrācijas vadītājs Pavlo Kirilenko piektdienas vakarā paziņojis, ka Krievijas karaspēks ieņēmis apmēram pusi Doneckas apgabala.
  • Mariupolē krievu okupanti sākuši māju nolīdzināšanu, un nešķirojot gruvešus kopā ar līķiem ved uz izgāztuvi, pavēstīja pilsētas mēra padomnieks Petro Andrjuščenko, norādot – krievi iznīcina pierādījumus.
  • Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks prognozējis, ka ar pašreiz sakoncentrēto bruņojumu karš ar Krieviju varētu ieilgt uz diviem līdz sešiem mēnešiem.
  • Karadarbībai turpinoties ar mainīgiem panākumiem, arvien biežāk izskan aicinājumi aktivizēt arī diplomātiskos centienus. Ukrainas sarunvedēju grupas vadītājs Davis Arahamija uzskata, ka jauna sarunu kārta ar Krieviju tiks iniciēta tikai tad, kad Ukrainas pozīcijas nostiprināsies.
  • ASV prezidents Džo Baidens atzinis, ka vienā brīdī nāksies problēmas risināt sarunu ceļā un šajās sarunās, neapšaubāmi, būs jāiesaistās arī Ukrainai. Līdz tam ASV turpinās piegādāt Ukrainai līdzekļus aizsardzībai.

  • Tikmēr Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņojis, ka viņš ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu kopš decembra runājis "simtiem stundu".

  •  ANO Ukrainas krīzes koordinators Amids Avads paziņojis, ka Krievijas iebrukuma dēļ gandrīz 14 miljoni ukraiņu bijuši spiesti pamest savas mājas. ANO bažījas, ka līdz ar ziemas tuvošanos miljoniem ukraiņu dzīves būs pakļautas vēl lielākām briesmām.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – Latvijas Reģionu apvienība01:13:35VIDEO: Ekspertu diskusija par aktuālajiem izaicinājumiem ģenerālvienošanās jomāAdministratora Bunkus māte pēc slepkavības atklāšanas: Dēlu pazaudēju amatpersonu nodevības dēļ32:26"Kas notiek Latvijā?" Speciālizlaidums "Kādai jābūt 14. Saeimai?" – "Saskaņa"01:14:55
14:0014:0013:2513:2213:1013:0012:4912:4712:23

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

«Ir jāmeklē, lai atrastu laimīti» – Lejasciemā nostiprina ceriņu laika baudīšanas tradīcijas

Šodien, 13:22

Laukiem nepieciešams vairāk jaunu cilvēku. Ciemos pie Drozdovu ģimenes

Šodien, 9:36

Aizputes pusē entuziasti veido dzīvās vēstures muzeju par seno kuršu dzīvi «Bandava»

Šodien, 9:44

Mani interesē tas, ko es nezinu. Intervija ar gleznotāju Andri Eglīti

Šodien, 13:10

«Pievienotā vērtība»: Cik pievilcīgs investoriem ir Igaunijas «Trigon Property Development»

Šodien, 10:37

Bez garīgā spēka un ģimenes sadraudzības neiztikt. Diriģents Jānis Erenštreits

Šodien, 9:17

Baltijas jūras reģionā sāksies starptautiskās militārās mācības «Baltops 22»

Šodien, 12:49

14. Saeimu gaidot – «Saskaņa» par uzskatu konfederāciju, zaudētām cerībām un aprēķina laulībām

Šodien, 10:00

Jelgavā 16. smilšu skulptūru festivālā mākslinieki atgādina par miera trauslumu

Šodien, 9:10

Read Entire Article