Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 1 °C A-DA vējš 1.5 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 23. AprīlisVārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Skriešanas koptreniņi sāksies 18. aprīlī

Ilze Knusle-Jankevica
Pēc nepilnas nedēļas sāksies skriešanas koptreniņi, kurus aicināts apmeklēt ikviens interesents. «Ja cilvēks, kurš tikai tagad nolēmis sākt nodarboties ar skriešanu, apmeklēs visus koptreniņus, sākot no pirmā, tad pagūs sagatavoties piecu vai desmit kilometru distancei Jelgavas nakts pusmaratonā,» norāda viena no skriešanas treniņu vadītājām Nataļja Gorškova.

Arī šogad treniņi, tāpat kā pagājušajā gadā, notiks divreiz nedēļā – otrdienas vakarā pulksten 18 un sestdienas rītā pulksten 10. Pirmais treniņš – 18. aprīlī pulksten 18. Treniņa dalībnieku pulcēšanās vieta ir Pasta sala. «Treniņi sākas ar kopīgu iesildīšanos, tad saskaņā ar plānu notiek intervāla, tempa vai izturības skrējiens un kopīga atsildīšanās. Skrienam pa Pasta salu, Zemgales Olimpiskā centra stadionu vai līdz Ozolniekiem,» stāsta N.Gorškova. Treniņus vadīs treneres N.Gorškova un Aļona Fomenko. Viens treniņš ilgst līdz divām stundām.

Treniņus apmeklēt var ikviens – nekādu vecuma vai dzimuma ierobežojumu nav. Skrējēji nereti dalās grupās, lai būtu individuālāka pieeja un vienlīdz noslogoti būtu kā iesācēji, tā tie, kuri koptreniņus apmeklē jau vairākus gadus. Piemēram, viena no cītīgākajām koptreniņu apmeklētājām visus gadus ir Ilze Sermolīte, kura ir arī šogad izveidotās Sporta servisa centra skriešanas komandas dalībniece un pelna punktus Jelgavas komandai «BigBank Skrien Latvija» seriāla posmos. Arī viņas komandas biedrs Salvis Brasavs mēdz apmeklēt koptreniņus, tomēr profesionālie skrējēji lielākoties trenējas individuāli. Tāpat skriešanas koptreniņus nereti apmeklē ģimenes ar bērniem. A.Fomenko lēš, ka pērn katru skriešanas koptreniņu apmeklēja 30 – 40 interesentu.

Jāatgādina, ka skriešanas koptreniņi tiek rīkoti ar mērķi gan popularizēt skriešanu, gan pieradināt jelgavniekus pie aktīva dzīvesveida, vienlaikus palīdzot sagatavoties kādam no skriešanas seriāla posmiem. Viens no posmiem – Jelgavas nakts pusmaratons – notiks arī mūsu pilsētā 22. jūlijā. Lai veicinātu un popularizētu veselīgu dzīvesveidu, Jelgavas pašvaldība nodrošina bezmaksas dalību Jelgavas nakts pusmaratonā pirmajiem 500 jelgavniekiem (jābūt Jelgavā deklarētai dzīvesvietai), kuri reģistrēsies. Tiek piešķirtas 200 bezmaksas kvotas tautas 5 – 7 kilometru skrējienam, 200 – «Nike» 10 kilometru skrējienam un 100 – pusmaratonam. Pirms nedēļas pusmaratonam bija atlikušas vēl 24 brīvas vietas, 10 kilometru skrējienam – 102, bet tautas skrējienam – 14. Jelgavā deklarētu bērnu, kas dzimuši 2005. gadā un jaunāku, bezmaksas reģistrēšana bērnu skrējienam notiks līdz 23. jūnijam.

Skriešanas koptreniņus atbalsta Jelgavas pilsētas pašvaldība un biedrība «Baltic Events».

Video: Austris Auziņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti