Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Jelgavnieki Vecpilsētas ielas kvartālu grib redzēt sakoptu un radošu

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas pašvaldība ir izstrādājusi koncepciju, kas Vecpilsētas ielas kvartālā izveidot Baltijā unikālu restaurācijas centru un amatu sētu, vienlaikus atjaunojot vienas no senākajām ēkām, kas Jelgavā ir saglabājušās pēc Otrā pasaules kara. Portāla www.jelgavasvestnesis.lv uzrunātie jelgavnieki šo ieceri vērtē pozitīvi – arī viņi Vecpilsētas kvartālu vēlētos redzēt radošu un sakārtotu.

Pašvaldība vienā ielas galā Vecpilsētas ielā 2 un J.Asara ielā 1A plāno veidot amatu sētu, savukārt otrā ielas galā – Vecpilsētas ielā 14 un K.Barona ielā 50 – iecerēts izveidot Baltijā unikālu restaurācijas centru. Jāpiebilst, ka ēkas Vecpilsētas ielā 14 (datēta ar 18. gadsimta sākumu) un Vecpilsētas ielā 2 (datēta ar 18. gadsimta otro pusi – 19. gadsimta sākumu) ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi.

Portāla www.jelgavasvestnesis.lv uzrunātie jelgavnieki atzinīgi vērtē šo pašvaldības ieceri, norādot: piesaistot radošo profesiju pārstāvjus Vecpilsētas ielas kvartālam, to vairāk apmeklēs jaunieši un vienlaikus arī izzinās pilsētas vēsturi.

Video: Austris Auziņš

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti