Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Futbola stadiona būvniecībā varēs iesaistīties ikviens

Ģirts Pommers
Pagājušajā nedēļā Kārklu ielā 6 – teritorijā starp veikalu «Elvi» Rūpniecības ielā un slimnīcu «Ģintermuiža» – uzsākta FK «Jelgava» treniņu bāzes un stadiona būvniecība. «Ja atļaus laikapstākļi, oktobrī plānojam ieklāt 110x72 metrus plašu mākslīgā seguma futbola laukumu, uz kura pirmās futbola nodarbības varētu notikt jau šā gada nogalē. Paralēli tiks veikti arī citi teritorijas labiekārtošanas darbi,» informē projekta vadītājs Artūrs Ošenieks.

Jau zināms, ka projektā plānotas vairākas fāzes, un šobrīd intensīvi notiek zemes darbi – komunikāciju, ūdens novadīšanas sistēmas izbūve, zemes vaļņu veidošana. Tāpat projekta pirmajā fāzē plānots uzstādīt mākslīgā seguma laukumu ar apgaismojumu, kā arī sagatavot dabīgā seguma (zāliena) laukumu. Projekta otrā fāze paredz futbola kluba bāzes infrastruktūras izbūvi – četru ģērb­tuvju, VIP, medicīnas personāla, treneru un citu nepieciešamo telpu izbūvi un iekārtošanu.

Kopējās projekta izmaksas tiek lēstas 1,2 miljoni eiro, tajā skaitā apmēram 250 tūkstoši eiro ir Latvijas Futbola federācijas līdz­finansējums mākslīgā seguma iegādei, 150 tūkstoši eiro ir valsts mērķdotācija, bet apmēram 150 tūkstošus eiro projekta īstenošanā plāno ieguldīt SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»». Šobrīd finansējums ir pietiekams projekta pirmās fāzes realizēšanai.

FK «Jelgava» radošais direktors Ainārs Tamisārs norāda, ka ideja par futbola bāzes būvniecību radusies pirms vairākiem gadiem, taču tikai šogad pavērusies iespēja to realizēt. «FK «Jelgava» ir lielākais sporta klubs Zemgalē, tādēļ tikai loģiski, ka mums ir nepieciešama sava moderna treniņu bāze. Šobrīd gan profesionālā komanda, gan Jaunatnes akadēmijas futbolisti trenējas futbola laukumos Zemgales Olimpiskajā centrā, taču nav noslēpums, ka tie ir ļoti noslogoti. Vakaros mākslīgā seguma laukumā vienlaikus trenējas pat četras grupas, kas traucē aizvadīt kvalitatīvus futbola treniņus,» tā A.Tamisārs.

Jāpiebilst, ka ir nodibināta biedrība «Mana Jelgava», kuras vienīgais mērķis ir piesaistīt nepieciešamos resursus – gan finanšu, gan citus –, lai veiksmīgi nodrošinātu šī apjomīgā projekta realizāciju. Šobrīd tiek veikts pirmais solis – uzrunāti Jelgavas un tuvākās apkārtnes uzņēmēji, lai sniegtu atbalstu futbola bāzes būvniecībā. Taču plānota vēl viena aktivitāte – ziedojumu vākšana no fiziskām personām, tādējādi par FK «Jelgava» treniņu bāzes celtniecības projekta atbalstītāju varēs kļūt ikviens.

Projektu plānots īstenot līdz 2018. gada pavasarim.

Video: Austris Auziņš

Viedokļi

Pievienot komentāru