Meklēšanas forma

Lietus 12 °C Z-ZR vējš 2.3 m/s
Svētdiena, 2018. gada 24. JūnijsVārda dienu svin: Jānis

Cik droši jelgavnieki jūtas «Pilsētas pasāžā»?

Ilze Knusle-Jankevica
Portāls www.jelgavasvestnesis.lv uzrunāja tirdzniecības centra «Pilsētas pasāža» apmeklētājus, lai noskaidrotu, cik droši viņi jūtas tirdzniecības centrā pēc gadījuma 18. janvārī, kad tajā atlupušu flīžu dēļ nostrādāja trauksmes sirēna un tas tika evakuēts. Ēkā gan šobrīd notiek padziļinātas pārbaudes, lai noskaidrotu, cik stabilas ir nesošās konstrukcijas.

Lai gan pēc sākotnējās ēkas apsekošanas Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) speciālisti atzina to par drošu ekspluatācijā, vienlaikus tās īpašniekiem tika uzdots veikt ēkas detalizētu tehnisko izpēti ar mērķi noteikt konstatēto plaisu rašanās cēloni un to ietekmi uz nesošajām konstrukcijām, kā arī novērst stiegrojuma korozijas risku un aiztaisīt pazemes autostāvvietā radušās plaisas. Šobrīd, lai pārbaudītu ēkas nesošās konstrukcijas, tiek veikta ēkas konstrukciju 3D skenēšana pilnā apjomā. «Tādējādi iegūsim datus par konstrukciju iespējamām novirzēm no vertikalitātes un horizontalitātes un deformācijām,» norāda tirdzniecības centra īpašnieces SIA «Marno J» mārketinga un komunikācijas speciāliste Evija Spruksta-Meroža.

Sākotnēji termiņš, līdz kuram uzņēmumam birojā jāiesniedz nepieciešamie atzinumi, bija noteikts 28. februāris, bet tas ir pagarināts. «2. februārī ēkas īpašnieks biroju informēja par veiktajiem pasākumiem ēkas lietošanas pieejamības un vides drošības nodrošināšanā, tai skaitā par atjaunoto grīdas flīžu segumu tirdzniecības centra 2. stāvā. Savukārt 9. februārī ēkas īpašnieks iesniedza vēstuli, informējot, ka ir noslēgts līgums ar komersantu par ēkas tehnisko apsekošanu, kā arī lūdzot atļauju iesniegt apsekošanas rezultātus līdz 10. martam,» norāda BVKB Komunikācijas un informācijas vadības nodaļas vadītāja Nelda Elsiņa, piebilstot, ka birojs pagarināja dokumentu iesniegšanas termiņu līdz vēstulē minētajam 10. martam.

SIA «Marno J» pārstāve skaidro, ka tirdzniecības centra ēkas 3D skenēšana tiek veikta, piesaistot SIA «Ābele privātbūve» ekspertus. Sabiedrībai sniegt detalizētāku informāciju par ēkas tehnisko stāvokli uzņēmums sola pēc 10. marta, kad darbi būs pabeigti un BVKB iesniegti ēkas apsekošanas rezultāti. Pēc to izvērtēšanas BVKB sniegs atzinumu par tirdzniecības centra ēkas stāvokli un tālāko ekspluatāciju.

Jāatgādina, ka BVKB eks­perti «Pilsētas pasāžu» apsekoja 19. janvārī un pēc vairāku mērījumu un pārbaužu veikšanas ēku atzina par drošu un ekspluatējamu, tiklīdz būs novērsts 2. stāvā konstatētais grīdas flīžu defekts. To uzņēmums novērsa dažu dienu laikā, un tirdzniecības centrs atsāka darbu. Tomēr, lai pārliecinātos par ēkas pilnīgu drošību un noskaidrotu plaisu rašanās cēloni, kā arī ietekmi uz ēkas mehānisko stiprību, BVKB uzdeva ēkas īpašniekam veikt ēkas detalizētu tehnisko izpēti.

Video: Austris Auziņš

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja IEVA attēls

zel ka musu latvija nemak noturet veikalu drosibu un pret civeku drosibu .
Lietotāja Viesis attēls

Būtu pajautājis darbiniekiem!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti