Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 18 °C Z vējš 2.8 m/s
Svētdiena, 2018. gada 20. MaijsVārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

Sumina vasaras mēnešos labākos sportistus

Ģirts Pommers
Šodien Jelgavas domē tika sumināti vasaras mēnešu – jūnija, jūlija un augusta veiksmīgākie sportisti. Šoreiz viņu vidū dominēja smaiļotāji un kanoe airētāji, kuriem šī vasara bijusi tiešām panākumiem bagāta. Trenera Sergeja Bobkova audzēknis Roberts Lagzdiņš kļuvis par daudzkārtēju Latvijas čempionu, tāpat izcīnīta 5. vieta pasaules čempionātā junioriem un kopā ar Matīsu Ozolu 4. vieta Eiropas čempionātā junioriem. Tāpat tika sumināti arī akadēmiskās airēšanas pārstāvji, triālists Andris Grīnfelds, džudiste Darja Čerņikova, kā arī Renārs Dronga, kurš Islandē kļuva par Eiropas čempionu svara stieņa spiešanā ar ekipējumu.

Diemžēl lielākā daļā laureātu klātienē uz sveikšanu nevarēja ierasties – vairākiem šajā laikā bija mācības kādā izglītības iestādē, Renārs Dronga bija savā ikdienas darbā – Latvijas Jūras spēkos.

Smaiļošanas un kanoe airēšanas trenere Lelde Laure airētāju startus vērtēja kā sekmīgus. «Zinu, ka šodien daudzi dosies sagaidīt lidostā mūsu paralimpiešus, bet es ceru, ka mēs pēc četriem vai astoņiem gadiem dosimies sagaidīt mūsu sportistus, kuriem jau šobrīd ir vērā ņemami panākumi – nepieciešams vien neatlaidīgs darbs un pieredze. Jaunā paaudze tiešām ir sevi apliecinājusi.» Jāpiebilst, ka jaunais airētājs Matīss Ozols uz sumināšanas pasākumu bija ieradies ar kruķiem. «Traumu ieguvu Pasaules čempionātā maratonā, kurā izcīnīju 6. vietu. Diemžēl trešajā pārskrējienā uz plosta piedzīvoju kritienu un spēcīgi sasitu ceļgalu.»

Savukārt akadēmiskās airēšanas pārstāvis Jānis Timbors, kurš tika sumināts par panākumiem gan Latvijas čempionātā, gan Eiropas čempionātā junioriem, sarunā ar portālu www.jelgavasvestnesis.lv atzina, ka uzvara Latvijas čempionātā bija nedaudz negaidīta. «Sacensībās bija nelabvēlīgi laika apstākļi, tādēļ tās tika pārceltas vienu dienu vēlāk. Man tieši tajā laikā bija traumēta roka, kuru šajā laikā izdevās nedaudz apārstēt. Arī pašos mačos ilgi cīnījāmies par otro vietu, taču uzņemtais temps ļāva apsteigt arī vadošo laivu un izcīnīt laimīgu uzvaru,» tā sportists.

Triāla braucējs Andris Grīnfelds tika sumināts par 9. vietu Eiropas čempionātā kopvērtējumā junioru konkurencē. «Šogad pirmo reizi izdevās aizbraukt uz visiem posmiem, kas ļāva iegūt neatsveramu pieredzi. Ļoti ceru, ka arī nākamajā sezonā spēšu pilnvērtīgi iekļauties starptautiskā apritē. Domāju, ka Latvijas un mūsu pilsētas vārds tika veiksmīgi nests Eiropā. Tāpat izsaku pateicību pilsētas vadībai, kura mani atbalstīja.»

Šodien tika sumināti: Roberts Lagzdiņš (smaiļošana kanoe airēšana), Matīss Ozols (smaiļošana kanoe airēšana), Daniela Kondratova (smaiļošana kanoe airēšana), Jūlija Gutova (smaiļošana kanoe airēšana), Darja Čerņikova (džudo), Jānis Timbors (airēšana), Renārs Dronga (svara stieņa spiešana guļus ar ekipējumu), Andris Grīnfelds (triāls), Mārtiņš Veispals (smaiļošana kanoe airēšana), Roberts Altmanis (smaiļošana kanoe airēšana), Boriss Lonskis (smaiļošana kanoe airēšana), Marks Ozolinkevičs (smaiļošana kanoe airēšana), Armands Celmiņš (airēšana).

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti