Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Kalvis Kalniņš: «Ar astoto reizi izdevās!»

Ģirts Pommers
Jaunais Eiropas čempions karatē jelgavnieks Kalvis Kalniņš šodien ar reisu no Stambulas atgriezās Rīgā. «Pēdējos gados iekrātā pieredze šoreiz palīdzēja izcīnīt uzvaras ļoti sīvās cīņās. Iepriekšējie panākumi ir devuši arī sava veida respektu tiesnešu vidū, kas šajā sporta veidā nav mazsvarīgi,» sacensību gaitu vērtē sportists.

Neskatoties uz Eiropas čempiona titulu un to, ka karatē ir kļuvis par olimpisko sporta veidu, šodien Rīgas lidostā K.Kalniņu un pārējo Latvijas delegāciju sagaidīja vien Baltijas Karatē kluba pārstāvji – nebija ne nacionālo mediju, ne paša sporta veida federācijas pārstāvji. Šis fakts tikai apliecina to, ka karatē kā sporta veidam un organizācijai vēl ir sevi jāpierāda sabiedrībai.

Ar finālā uzveikto Serbijas sportistu Marko Antiču jelgavnieks savā karjerā bija cīnījies jau divas reizes, abās svinot uzvaras. Arī šoreiz mūsu sportists bija labi izpētījis pretinieku un zinājis viņa taktiku. «Viņš cīņas sākumu aizvada pasīvi, vairāk aizsargājoties. Savukārt, tiklīdz pienāk pēdējās sekundes, viņš dodas asos uzbrukumos un mēģina izcīnīt kādu punktu. Mana taktika bija tāda, ka vēlējos būt agresīvs jau pašā sākumā, kas daļēji arī izdevās,» secina karatists.

Savukārt sportista treneris Maksims Ivančikovs neslēpa gandarījumu, Kalvja sasniegto nosaucot par vēsturisku panākumu. «Mums pieaugušo konkurencē šādu panākumu nav bijis – Eiropas čempions! Mēs līdz šim panākumam esam gājuši ļoti ilgi, ieguldīts tiešām liels darbs. Pēc pēdējā Premjerlīgas posma Dubaijā Kalvis apslima, kas nedaudz piezemēja mūsu cerības, taču šoreiz tiešām var teikt, ka nostrādāja Kalvja kā sportista CV – tajā ir zīmīgi sasniegumi, lai karatē sabiedrība strīdīgajos momentos lemtu par labu mums.»

Šajā gadā atlikušas vēl vairākas sacensības – septembrī Turcijā notiks augsta ranga komercsacensības, pēc kurām sekos Premjerlīgas posms.

Tāpat joprojām daudz neskaidrību ir par kvalificēšanos 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. Tajās cīņas notiks svara kategorijā līdz 67 kilogramiem, tādēļ jelgavniekam nāksies pārorientēties. Lai tajās nokļūtu, sportistam būs jāiekļūst divu labāko vidū pasaules rangā vai jāsasniedz labs rezultāts pasaules vai Eiropas čempionātos, tāpat pēc tiem vēl sekos īpašs olimpiskās kvalifikācijas turnīrs.

«Mans nākamais lielais mērķis ir piedalīties olimpiskajās spēlēs. Es uzskatu, ka tas ir iespējams, un mērķtiecīgi strādāšu, lai to sasniegtu,» optimisma pilns ir K.Kalniņš.

Foto: Austris Auziņš

 

 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti