Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C A-ZA vējš 3.1 m/s
Piektdiena, 2018. gada 14. DecembrisVārda dienu svin: Auseklis, Gaisma

Jelgavnieki triumfē projekta «Sporto visa klase» finālsacensībās

Ģirts Pommers
«Liels prieks, par to, ka uzvarējām, jo sākumā nemaz tik labi mums negāja,» tā pēc grūtās uzvaras izcīnīšanas projekta «Sporto un esi vesels» 3. sezonas finālsacensībās, kas šodien visas dienas garumā notika Zemgales Olimpiskajā centrā, stāsta Jelgavas 4. vidusskolas 5.c klases audzinātāja un sporta skolotāja Nataļja Gorškova.

Pirms sacensību atklāšanas, vairākas prominences jaunos sportistus sveica ar finālsacensību sasniegšanu.«Sports veido mūsu dzīvēs daudz ko pozitīvu un daudz ko māca. Man ir patiess prieks redzēt uzvarētājus, jo jūs visi tādi esat. Sports un fiziskās aktivitātes norūda raksturu un veido komandu. Jūs mācāties cienīt pretinieku, piedalīties cīņā un uzvarēt. Gribu pateikt lielu paldies visiem tiem, kas ir iesaistīt šajā projektā – pašvaldībām, vecākiem, draugiem, pasniedzējiem. Vēlu visiem veiksmi,» novēlēja Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Savukārt Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis jaunajiem sportistiem ieteica rūpēties par veselību un sportisku garu: «Šodien ir ražas svētki – par to, ko jūs esat darījuši visu gadu. Protams, ka uzvarēt ir ļoti labi, taču galvenais ir cīnīties ar cieņu – līdzīgi kā mūsu hokeja izlasei. Novēlu atdot visu spēku, kas jums šodien ir, taču aizdomājaties arī par jūsu veselību.»

Jelgavu šajās sacensībās pārstāvēja Jelgavas 4. vidusskolas 5.c klase ar Nataļju Gorškovu priekšgalā. Viņas padotajiem gan neizdevās pirmā stafete, kur trīs komandu konkurencē mājinieki ierindojās 3. vietā. «Visu nedēļu šīm sacensībām gatavojāmies, skrējām stafetes. Šodien pirmajā pārbaudījumā ātri skrējām, taču nesanāca izveidot puzli. Bija jūtams neliels satraukums, taču mums vēl priekšā divas stafetes un zināšanu konkurss, tādēļ mums ir iespēja reabilitāties,» N.Gorškova, kurai pašai bija jāpiedalās skolotāju sacensībā. Jāpiezīmē, ka jelgavnieki pirmajā projekta gadā izcīnīja 4. vietu, tādēļ skolotāja uzskata, ka šogad ir pienācis laiks tikt pie kārotajām godalgām.

Interesanti, ka pirms finālsacensībām tieši jelgavnieki bija kopvērtējuma līderi – pēc vispārējās fiziskās sagatavotības pārbaudījumiem, stafetēm, labajiem darbiem un mācību rezultātiem abos semestros, Jelgavas 4. vidusskolas 5.c klase bija ieguvusi 54 punktus, kas ir par septiņiem vairāk nekā 2. vietā esošajai Rīgas Hanzas vidusskolas 5.a klasei. Par uzvaru finālsacensībās uzvarētāji tika atalgoti ar 60 punktiem.

«Mēs ātri visu izdarījām, arī puzli salikām, taču meitene, kas to pārbaudīja, mums teica, ka esma salikuši nepareizi, tādēļ zaudējām daudz laika. Mums joprojām ir labas izredzes uzvarēt, jo mēs esam gudrākā klase,» tā jelgavnieks Deivids Lucs.

Sacensību turpinājumā jelgavnieku sniegums krietni uzlabojās, un viņi izcīnīja uzvaru 5. klašu grupā, apsteidzot savus sīvākos konkurentus no Rīgas.

Projekts «Sporto visa klase» tā dalībniekiem ir bezmaksas un tas paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek un notiks saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Šajā mācību gadā norisinās projekta trešā sezona, kurā piedalās jau vairāk kā 3000 bērnu no 130 klasēm un 59 pašvaldībām.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti