Meklēšanas forma

Lietus 27 °C ZA vējš 3.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 16. JūlijsVārda dienu svin: Hermīne, Estere

Jelgavnieki pārstāv Latviju Eiropas Jaunatnes olimpiādē

Krišs Upenieks
No 22. līdz 30. jūlijam Ungārijā notika Eiropas Jaunatnes olimpiāde, kurā Latviju pārstāvēja arī četri Jelgavas sportisti. Lai gan šoreiz no sacensībām mūsējie atgriezušies bez medaļām, toties iegūta milzīga pieredze un sajusta īsta olimpisko svētku atmosfēra.

Latvijas izlases sastāvā kopumā šajā Eiropas Jaunatnes olimpiādē bija iekļauti 53 sportisti, kuri startēja septiņos sporta veidos. Jelgavu šajās nozīmīgajās sacensībās pārstāvēja džudiste Milēna Rinkeviča, kanoists Aleksejs Ševcovs un smaiļotāja Katrīna Smiltniece, kā arī peldētājs Didzis Rudavs.

Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas vadītāja Zelma Ozoliņa atzinīgi vērtē skolas audzēkņa D.Rudava startu, kurš 100 metros brasā ierindojās augstajā 10. vietā. «Didzim šī olimpiāde bija pirmais šāda mēroga starts karjerā. Pirms tam viņš bija izcīnījis pirmo vietu Baltijas čempionātā. Viņš ir ļoti darbīgs puisis, turklāt saņem lielu atbalstu no savas ģimenes, kas arī nav mazsvarīgi, un ne visiem tā ir. Didzim ir arī stabila nervu sistēma, un treniņos viņš sevi nežēlo, uzklausot visu, ko treneri viņam cenšas iemācīt. 10. vieta ir ļoti pozitīvi vērtējams rezultāts – viņš no Latvijas peldētājiem, puišiem, bija labākais. Didzis ir izteikts sprinteris, ko viņš arī pierādīja. Vēl labāku rezultātu viņam, iespējams, būtu izdevies sasniegt 50 metros, taču šāda distance Eiropas Jaunatnes olimpiādē nebija iekļauta,» tā par peldētāja startu teic Z.Ozoliņa.

Goda pjedestālam pietuvojās arī kanoists A.Ševcovs, kurš Latvijas godu sekmīgi aizstāvēja 500 metros vieniniekos – viņš veiksmīgi pārvarēja kvalifikāciju, iekļuva pusfinālā un noslēgumā kvalificējās B finālam. Ar rezultātu 2:05,921 A.Ševcovam noslēgumā septītā vieta. 200 metros viņam gan neizdevās iekļūt pusfinālā. «Alekseja sasniegtais rezultāts ir labs, jo savā vecuma grupā viņš ir septītais ātrākais Eiropā,» norāda sportista treneris Sergejs Bobkovs, piebilstot, ka dalība Eiropas Jaunatnes olimpiādē mūsu jauniešiem jau ir vērtējams kā nozīmīgs panākums.

Smaiļošanā Jelgavu pārstāvēja K.Smiltniece. Jelgavniece startēja 500 metros vieniniekos, 200 un 500 metros divniekos, kā arī 200 un 500 metros četrinieku jauktajā komandā. Labākais rezultāts viņai bija 200 metru četriniekā, šajā disciplīnā sasniedzot pusfinālu.

Džudistei M.Rinkevičai olimpiādē neizdevās sasniegt maksimumu – jau pirmajā cīņā viņa piedzīvoja zaudējumu pret Norvēģijas sportisti. «Tā bija lieliska nedēļa Ungārijas pilsētā Ģērā. Sacensību atmosfēra tika veidota kā īstās olimpiskās spēlēs. Mēs, Latvijas sportisti, atbalstījām viens otru, neraugoties uz to, kurā sporta veidā katrs no mums startē. Džudo komandā, ieskaitot mani, bija desmit sportisti. Pašai diemžēl sacensības neizdevās – zaudēju norvēģietei. Šo cīņu noteikti varēju uzvarēt, jo tās norises laikā jutu savas priekšrocības un biju gandrīz pārliecināta, ka uzvarēšu. Var teikt, ka zaudēju vienas kļūdas dēļ, tāpēc man pašai ir ļoti skumji par piedzīvoto zaudējumu,» norāda džudiste. Neveiksmi kompensēja Latvijas komandas saliedētība un fakts, ka sportiste ieguvusi jaunus draugus no dažādām Eiropas valstīm.

Latvijai šajās sacensībās kopumā divas medaļas – smaiļotāju divnieks Edvards Ceipe un Nauris Tomsons Ungārijā izcīnīja sudraba godalgu, savukārt džudists Artjoms Galaktionovs ieguva bronzas medaļu svara kategorijā līdz 66 kilogramiem. Latvijas sportisti startēja vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, kanoe airēšanā, kā arī riteņbraukšanā, taču šoreiz sacensībās nepiedalījās neviena Latvijas komandu sporta spēļu izlase.

Eiropas Jaunatnes olimpiāde notiek ik pēc diviem gadiem, un tajā startē 50 Eiropas valstu sportisti vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Latvijas sportisti piedalījušies visās olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu. Pieci Jelgavas sportisti piedalījās arī iepriekšējā olimpiādē – 2015. gadā.

Foto: Latvijas Peldēšanas federācija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti