Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Hokejisti sāk gatavoties Virslīgas sezonai

Ģirts Pommers
Šovakar viesnīcas «Zemgale» konferenču telpā notika pirmā hokeja kluba «Zemgale/LLU» sapulce pirms gaidāmās seonas, kurā pulcējās 20 hokejisti un komandas galvenais treneris Haralds Vasiļjevs. «Viens no mūsu galvenajiem mērķiem ir izaudzināt Latvijas jauniešu izlases spēlētājus, ļaut kļūt labākam ikvienam, kurš būs komandā. Komanda ir tik spēcīga, cik spēcīgs ir tās vājākais posms, un uzskatu, ka pagājušajā gadā mums tādu gandrīz nebija. Šogad jācenšas spert nākamos soļus. Lai arī mūs ir pametuši vairāki spēlētāji, es ticu, ka viņu vietā nāks labi hokejisti,» klātesošos uzrunāja H.Vasiļjevs.

Jāatgādina, ka pagājušajā sezonā jelgavnieki uzstādīja pagaidām augstāko sasniegumu – ieguva Latvijas čempionāta bronzas godalgas. Pēc veiksmīgās sezonas jau bija zināms, ka komandu pametīs vairāki hokejisti, kuri hokeju spēlēs citās komandās – uzbrucējs Ēriks Ozollapa un aizsargs Rinalds Rosinskis karjeru turpinās Norvēģijas 1. līgas klubā Tonsbergas «Vikings», aizsargs Eduards Hugo Jansons piekritis Krievijas Augstākās līgas kluba «Neftjaņik» piedāvājumam, bet Raimonds Upenieks spēlēs Ogres «Kurbadā», tāpat vēl vairāki spēlētāji pagaidām nav devuši ziņu par saviem nākotnes plāniem. Viens no kluba treneriem Andris Leitis gan prognozē, ka nākamās sezonas modelī varētu saglabāties vismaz 60 procenti no bronzas sastāva.

Pozitīvi, ka arī nākamajā sezonā Jelgavā spēlēs radošais uzbrucējs Olafs Aploks, kurš sarunā ar portālu www.jelgavasvestnesis.lv norādīja, ka ir noilgojies pēc hokeja: «Vasarā paspēju gan nedaudz patrenēties, gan atpūsties. Ir prieks atgriezties komandā un sākt trenēties. Ļoti ceru, ka nākamajā sezonā mēs spersim nākamo soli un būsim vēl spēcīgāki. Jelgavai ir liels trumpis – pieredzējis un labs treneris –, tāpēc domāju, ka mums varētu pievienoties vairāki jauni un talantīgi spēlētāji. Te ir īstā vieta, kur attīstīties.»

Ja šonedēļ plānoti tikai tā saucamie sausie treniņi – turpat Jelgavas ledus halles sporta laukumā –, tad jau no nākamās nedēļas sāksies intensīvs treniņu cikls – katru dienu tiks lieti sviedri gan uz Jelgavas ledus halles ledus, gan trenažieru zālē. H.Vasiļjevs plāno, ka komanda intensīvi trenēsies līdz pat augusta beigām, kad varētu tikt aizvadītas pirmās pārbaudes spēles.

Pirms nākamās Virslīgas sezonas gan vēl ir daudz nezināmā, jo Latvijas Hokeja federācija cer čempionātam piesaistīt Igaunijas un Lietuvas hokeja klubus, taču H.Vasiļjevs šādu ideju vērtē kā riskantu. «Mans viedoklis ir tāds, ka šie klubi nav pierādījuši, ka ir cienīgi spēlēt Latvijas čempionātā. Mums pašiem Latvijā pietiek savu problēmu, kuras ir jāatrisina. Jāsaved kārtībā pašiem sava hokeja saimniecība un tad varēsim domāt par viesu aicināšanu,» rezumē pieredzējušais treneris.

Jāpiebilst, ka treniņus uzsāka arī Latvijas 1. līgā startējošā komanda un U-18 vienība, kuru trenē Valērijs Kuļibaba.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti