Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C DR vējš 4.9 m/s
Piektdiena, 2018. gada 22. JūnijsVārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Ledesmam vārti, «Jelgava» sāk ar uzvaru!

Ģirts Pommers
Šovakar Olaines stadiona futbola laukumā notika pirmā «SynotTip» Latvijas Virslīgas spēle, kurā futbola klubs «Jelgava» ar minimālu rezultātu 1:0 pārspēja šīs sezonas Virslīgas debitantus – SK «Babīte/Dinamo» vienību. Jelgavnieku labā vārtus 11. minūtē guva brazīļu leģionārs Rafaels Ledesma. Nākamā spēle mūsu futbolistiem jau 17. martā turpat Olainē pret FK «Liepāja». Mača sākums pulksten 18.

Lai arī FK «Jelgava» komandas galvenais treneris Aleksandru Kurtejans pirms spēles nevēlējās sniegt jebkādu komentāru par pirmo maču Virslīgā, tomēr krietni runīgāks bija komandas kapteinis Gints Freimanis, kurš komandas atbalstītājus aicināja negaidīt jau pirmajā sezonas spēlē skaistu futbolu. «Būsim godīgi, pirmajās piecās kārtās galvenais ir gūt uzvaras un krāt punktus, nevis demonstrēt skaistu un rezultatīvu futbolu. Vienā no pārbaudes spēlēm mēs pamēģinājām uzspēlēt radošāk, un visi droši vien zina, kā tas beidzās. Uz mākslīgā laukuma galvenās kvalitātes ir cīņasspars un uzvaras divcīņās,» skaidro G.Freimanis.

Spēle Olaines mākslīgā seguma laukumā iesākās ar jelgavnieku teritoriālu pārsvaru, kas deva arī augļus – spēles 5. minūtē vārtus no tuvas distances guva Brazīlijas leģionārs Rafaels Ledesma. Turpinājumā gan spēle nedaudz izlīdzinājās, debitanti savu spēli virzīja caur pretuzbrukumiem, kas vairākas reizes bija gana bīstami. 32. minūtē ātru pretuzbrukumu noslēdza «Jelgavā» uzspēlējušais uzbrucējs Vjačeslavs Suškins, taču viņa izdarītais sitiens bija vājš un Kapsars Ikstens to bez problēmām tvēra. Jelgavniekiem pēc gūtajiem vārtiem padevās vairāki labi uzbrukumi, un lielākā daļa no tiem veidojās pa laukuma labo malu, kur laba saspēle izdevās Gintam Freimanim un Ledesmam. Viena šāda saspēle noslēdzās ar gana bīstamu Gļeba Kļuškina sitienu apmēram no 18 metriem, taču bumba lidoja nedaudz pāri vārtiem. Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu «Jelgavas» pārsvaru – 1:0.

Otrais puslaiks iesākās ar «Babīte/Dinamo» iniciatīvu, taču viesu uzbrukumiem pietrūka noslēguma. 69. minūtē viens no viņu uzbrukumiem noslēdzās ar vārtu guvumu – precīzi ar galvu sita Niks Savaļnieks, taču neilgi pirms tam līnijtiesnesis bija fiksējis aizmuguri. Līdz ar Andreja Perepļotkina došanos laukumā, mājinieku spēle nedaudz aktivizējās, 83. minūtē Ēvalds Razulis trāpīja pa «Babītes» vārtu stabu. Kopumā gan šis mačs raženajam lietuvietim noteikti nebija īpaši izdevies. Spēles galotnē gan lieliska iespēja izglābties debitantiem bija, pēc Tarasova izpildīta soda sitiena, no pāris metriem pāri vārtiem sita Suškins. Spēle noslēdzās ar minimālu jelgavnieku pārsvaru – 1:0.

«Galvenais uzdevums bija uzvarēt šo spēli, ko arī paveicām. Jutu, ka spēlētāji pirms pirmās spēles bija nedaudz uztraukušies, kas varbūt traucēja parādīt labāko sniegumu. Prieks, ka jau pirmajās minūtēs sasniedzām vēl vienu mūsu izvirzīto mērķi – guvām vārtus pirmie. Šādās spēlēs tas ir ļoti svarīgi. Kopumā uzskatu, ka pirmajā puslaikā kontrolējām spēles gaitu un bijām pietiekami aktīvi uzbrukumā, diemžēl otrajā daļā pietrūka agresivitātes, tādēļ pretinieks spēja nedaudz izlīdzināt mača gaitu. Te gan gribu arī uzslavēt «Babītes» futbolistus, kuri brīžiem demonstrēja ļoti labi organizētu un saturīgu futbolu. Tā ir laba komanda, kas turnīrā vēl pārsteigs,» tā pēc spēles secina FK «Jelgava» galvenais treneris A.Kurtejans.

Latvijas futbola Virslīga; 10. marts; Olaines stadions

FK «Jelgava» – SK «Babīte/Dinamo» 1:0 (1:0)

Vārti: Ledesma 5’

Brīdinājumi: Ledesma

FK «Jelgava»: Ikstens, Freimanis, Ošs, Redjko, Klimaševičs (Perepļotkins 79’), Bakmazs, Lazdiņš, Grigarāvičs (Jermolajevs 69'), Ledesma, Kļuškins, Razulis

Foto: Ivars Veiliņš

 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti