Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C DR vējš 4.1 m/s
Trešdiena, 2018. gada 26. SeptembrisVārda dienu svin: Gundars, Kurts, Knuts

Sumināti aprīļa un maija labākie sportisti

Ģirts Pommers
Šodien Jelgavas domē tika sumināti aprīļa un maija labākie pilsētas sportisti. Svinīgajā pasākumā pirmo reizi piedalījās Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece sociālo lietu, veselības aizsardzības, kultūras, izglītības un sporta jautājumu programmā Rita Vectirāne: «Lai gūtu panākumus sportā, ir jāiegulda plānveidīgs un ilgs darbs, kas jāsavieno ar atteikšanos no daudzām lietām. Man ir patiess prieks un gods šodien sveikt labākos pilsētas sportistus – jelgavniekus, kuri ir ieguldījuši visvairāk neatlaidības un bijuši visspītīgākie savu mērķu sasniegšanā.»

Par panākumiem aprīlī tika sumināta cīkstone Milēna Rinkeviča (treneris – Kims Usačevs) svara kategorijā līdz 65 kilogramiem ieguva 3. vietu Eiropas meistarsacīkstēs jauniešiem sambo. Savukārt karatists Kristiāns Platais (treneris – Vitālijs Mišins) izcīnīja 2. vietu Ziemeļvalstu karatē čempionātā «Nordic Championship 2017». Viņš startēja jauniešu grupā svara kategorijā līdz 70 kilogramiem. Tāpat aprīlī Latvijas sieviešu hokeja izlases rindās 3. vietu pasaules 1. divīzijas čempionātā izcīnīja Anna Kubliņa. Sportiste sarunā ar portālu www.jelgavasvestnesis.lv atzīmēja, ka ar hokeju sākusi nodarboties septiņu gadu vecumā, bet pirmos pāris gadus trenējusies vienā grupā ar puišiem. «Uzskatu, ka tas man ir nācis tikai par labu, jo ar puišiem var iemācīties tādas hokeja nianses, kas var ļoti palīdzēt, konkurējot ar dāmām. Piemēram, spēka spēli,» secina A.Kubliņa.

Tāpat par 1. vietu Baltijas čempionātā brazīļu džiudžitsu «Baltic Open BJJ Championship 2017» svara kategorijā līdz 82,3 kilogramiem tika sumināts trenera Aleksandra Šmeļova audzēknis Krišjānis Grantiņš, bet badmintona kortos veiksmīgs starts Latvijas čempionātā dubultspēlēs padevās Paulam Eliasam Rozenvaldam – izcīnīta 1. vieta.

Bronzas godalgas sievietēm un vīriešiem Latvijas volejbola čempionātā izcīnīja attiecīgi VK «Jelgava/LU» (treneris – Jānis Leitis) un VK «Biolars/Jelgava» (treneris – Jurijs Deveikus).

Par sasniegumiem maijā tika sumināti 11 individuālie sportisti un basketbola klubs «Jelgava/BJSS» (treneris – Varis Krūmiņš), kas izcīnīja uzvaru Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas čempionātā.

Karatists Kalvis Kalniņš, kurš kļuva par Eiropas čempionu karatē kumitē disciplīnā svara kategorijā līdz 60 kilogramiem portālu www.jelgavasvestnesis.lv informēja, ka šobrīd aktīvi strādā pie fiziskās formas stiprināšanas, kā arī atrodas jauna trenera meklējumos. «Esmu pieņēmis lēmumu pārtraukt sadarbību ar esošo treneri. Jau jūlijā došos uz treniņnometni Gruzijā, pēc kuras sekos vēl viena nometne Tuvajos Austrumos. Augusta sākumā došos uz Malaiziju, lai aizvadītu treniņus ar savu bijušo treneri Andri Vasiļjevu un viņa audzēkņiem,» norāda sportists.

Tāpat ziedus, piemiņas medaļu un Pateicības rakstu saņēma Sintija Pastare, kurai izdevās ne tikai uzvarēt Eiropas čempionātā svara bumbu celšanā garā cikla vingrinājumā, bet arī labot Latvijas rekordu šajā disciplīnā. Panākums gūts svara kategorijā līdz 63 kilogramiem. Jelgavnieks Renārs Dronga maijā piedalījās pasaules čempionātā svara stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu un svara kategorijā līdz 74 kilogramiem ieguva 5. vietu. Šobrīd viņš turpina atgūties pēc krūšu muskuļa savainojuma, bet jau jūlija vidū uzsāks intensīvus treniņus, lai sagatavotos Eiropas čempionātam, kas septembra vidū notiks Spānijā.

Lieliski maijā bija Jelgavas Cīņas sporta veidu centra trenera Aleksandra Knoha audzēkņi, kuri kļuva par Latvijas čempioniem boksā junioru grupā – Edmunds Lindermanis (līdz 81 kilogramam), Ivis Jass (līdz 57 kilogramiem) un Artūrs Ivanovs (līdz 54 kilogramiem). Tāpat augstus rezultātus Latvijas vasaras čempionātā peldēšanā uzrādīja Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) treneru Astras Ozoliņas un Jeļenas Visockas audzēkņi: Jevgeņijs Boicovs uzvarēja 200 metros brīvajā stilā, bet Iļja Boicovs bija ātrākais 400 metru kompleksajā peldējumā. Tāpat par čempioniem šajās sacensībās kļuva JSPS puišu komanda 4x100 metru kombinētajā stafetē – J.Boicovs, I.Boicovs, Andris Skuja un Didzis Rudavs. Peldētājiem priekšā vēl sacensības Latvijas Jaunatnes olimpiādē, kas notiks tepat LLU Sporta centra peldbaseinā.

Lai arī šajā pasākumā Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas trenera Sergeja Bobkova audzēknis Roberts Lagzdiņš tika sumināts par uzvaru Latvijas junioru čempionātā smaiļošanā un kanoe airēšanā, tomēr viņš dalījās arī ar sava pēdējā sasnieguma – bronzas godalgas Eiropas junioru čempionātā iegūšanas – aizkulisēm. «Pirms starta biju ļoti uztraucies, bet distances gaitā spēju saņemties un no piektās vietas pakāpties uz trešo. Finišā bija jāveic spurts, jo man strauji tuvojās Ungārijas sportists. Pēc pusstundas plānotajās divnieku sacensībās jau biju bez spēkiem,» stāsta R.Lagzdiņš.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti