Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 14 °C R-DR vējš 4.8 m/s
Otrdiena, 2017. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Šķēpmetējam Gatim Čakšam astotā vieta Eiropas U-23 čempionātā

Krišs Upenieks
Polijas pilsētā Bidgoščā šonedēļ aizrit Eiropas U-23 čempionāts vieglatlētikā. Šķēpmešanas sacensībās astoto labāko rezultātu uzrādījis Jelgavas sportists Gatis Čakšs, kurš tālākajā metienā šķēpu raidīja 74,44 metrus.

Ceturtdien šķēpmešanas sacensībās risinājās kvalifikācija. Lai iekļūtu finālā, šķēps bija jāraida 74 metru tālumā vai vienkārši jābūt starp 12 labākajiem sportistiem. Gatis otrajā mēģinājumā aizmeta 74,70 metrus un nodrošināja vietu finālā, kurā šajā vakarā startēja 12 šķēpmetēji. 

22 gadus vecais jelgavnieks G.Čakšs finālsacensības uzsāka ar 72,69 metrus tālu metienu. Otrajā mēģinājumā Gatis nedaudz uzlaboja savu rezultātu (74,44), kas gan vienalga ir krietni mazāk nekā Gata personiskais rekords. No atlikušajiem četriem metieniem divi Gatim netika ieskaitīti, bet divos neizdevās aizsniegties pat līdz 74 metriem. 

Jāatgādina, ka Gatis ir 2014. gada pasaules junioru čempionāta uzvarētājs. G.Čakšs vairākas reizes arī metis šķēpu pāri 80 metriem, bet pēdējā laikā progress ir nedaudz apstājies, un Gatis pagaidām vairs nespēj sasniegt 80 metru atzīmi.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti