Meklēšanas forma

Lietus 13 °C A-ZA vējš 4.5 m/s
Piektdiena, 2017. gada 22. SeptembrisVārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

Pusmaratona trase iestiepsies arī Pārlielupē

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien Jelgavā, kafejnīcā «Pilsētas elpa», notika preses konference, kurā tika prezentēti Jelgavas nakts pusmaratona jaunumi. Kā zināms, tas notiks 22. jūlijā, un prognozētais dalībnieku skaits ir 6000. Pusmaratona distancē skries arī Latvijas ātrākais skrējējs šajā distancē Jānis Girgensons.

Jelgavā notiks piektais skriešanas seriāla «Skrien Latvija» posms, un šis būs ceturtais gads, kad šis pasākums notiks mūsu pilsētā. «Ir patīkami redzēt jūsu jauniešus, kuri sporto. Pagājušogad skrējienā piedalījās vesela projekta «Sporto visa klase» klase, un tas mūs iedvesmo,» tā «Skrien Latvija» valdes priekšsēdētājs Sandijs Pinkulis.

Jelgavā joprojām būs atšķirīgs skrējiena formāts – šis ir vienīgais seriāla posms, kurā skriešana notiek vakarā. Starts tiks dots mazliet pēc pulksten 22, bet ir mainīta trase, un pusmaratonistiem četru apļu vietā būs jāveic divi apļi. «Trase ir ātra. Desmit kilometru trasē ir tikai viens 180 grādu pagrieziens, pusmaratonā tie tātad būs divi, un tas ir labi, jo šādi pagriezieni samazina ātrumu. Tāpat liels distances gabals ies pa Lielo ielu – pāri tiltam – un Rīgas ielu, kas ir taisns posms, un arī tas veicinās augstu rezultātu sasniegšanu,» trasi raksturo skrējējs J.Girgensons, kurš piedalījās trases izveidē. Lai gan trases karte vēl nav publicēta, zināms, ka trase stiepsies līdz pat Zemgales Olimpiskajam centram un skrējēji atkal šķērsos Jelgavas pils pagalmu. «Lai gan pilī notiek būvdarbi, ar universitātes vadību ir panākta vienošanās, ka pusmaratona distance ies cauri pils pagalmam,» norāda Jelgavas Sporta servisa centra vadītājs Juris Kaminskis.

Šogad, sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību, 22. jūlijā Jelgavā tiks organizēta «Kids athletics» nodarbība bērniem, lai popularizētu vieglatlētiku un iepazīstinātu bērnus ar dažādām vieglatlētikas disciplīnām. Jelgavā, pateicoties tautas sporta pasākumam – Jelgavas nakts pusmaratonam –, skriešana kļūst arvien populārāka, bet skriešana ir vieglatlētikas pamats, savukārt vieglatlētika – daudzu sporta veidu pamats. To preses konferencē uzsvēra arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš: «Paldies organizatoriem, ka pirms vairākiem gadiem kopā sākām rīkot šo pasākumu Jelgavā. Tas kļūst arvien populārāks un ik gadu pulcē arvien vairāk dalībnieku – gan jelgavniekus, kuri pievēršas sportošanai un aktīvam dzīvesveidam, gan pilsētas viesus. Ceram, ka kādreiz tas izaugs līdz maratonam.»

Tā kā Jelgavas nakts pusmaratona programma ar apbalvošanas ceremoniju un koncertiem noslēgsies vien pēc pusnakts, dalībniekiem būs iespēja nakšņot telšu pilsētiņā. Vairāk informācijas un reģistrācija Jelgavas nakts pusmaratonam – mājaslapā www.bigbankskrienlatvija.lv.

Jāpiebilst, ka mūsu pilsētā trenēties vieglatlētikā var Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā, kurā šobrīd strādā seši vieglatlētikas treneri. Savukārt Jelgavas vieglatlētikas klubs plāno piedāvāt nodarbības piecus sešus gadus veciem bērniem, jo bērnu vecāki ir izteikuši vēlmi pēc šādām nodarbībām.

JELGAVAS NAKTS PUSMARATONA PROGRAMMA

Ceturtdiena, 20. jūlijs

15.00 – 22.00 Numuru saņemšana tirdzniecības parka «Alfa» veikalā «Sportland» (2. stāvā)

Piektdiena, 21. jūlijs

12.00 – 20.00  Numuru saņemšana Pasta salā, Jelgavā

Sestdiena, 22. jūlijs (Pasta salā)

12.00   Latvijas čempionāts ūdens motosportā

16.00   Numuru saņemšana

19.00   Mazuļu rāpošanas sacensības

20.00   Bērnu skrējiens

21.00   Putu ballīte sadarbībā ar «Sportland»

21.05   Uzstājas grupa «TirkizBand»

22.15   «BTA» 5 km; «Nike» 10 km; 21,0975 km skrējiens; 5 km nūjošana

23.00   Uzstājas grupa «TirkizBand»

0.15     Uzstājas Miks Galvanovskis

1.00     Apbalvošana

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Ance attēls

Nu, priekš Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas 40 jau ir pat nevis tante, bet ome! :)
Lietotāja Ancei attēls

40 gadīgas jau nu vēl nekādā gadījumā nav tantes!
Lietotāja Vecis attēls

Tak Ozolniekos var ar skriešanu nodarboties!
Lietotāja DK86 attēls

Ance, pieaugušie var pa Jelgavu paskriet, līdz Ozolniekiem. Pa to pašu Pasta salu, skaista vieta. Galu galā - katru otrdienu un sestdienu iet uz skriešanas koptreniņiem. :)
Lietotāja Ance attēls

Mūsu pilsētā trenēties vieglatlētikā var Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā, kurā šobrīd strādā seši vieglatlētikas treneri. ================ Jā, īpaši 40 gadīgas tantes var trenēties Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā. :D

Pievienot komentāru

Saistītie raksti