Meklēšanas forma

Skaidrs laiks -9 °C R vējš 2.6 m/s
Pirmdiena, 2018. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Nakts pusmaratonā cer pulcēt 5000 skrējēju

Ģirts Pommers
22. jūlijā ceturto reizi notiks vienīgais nakts pusmaratons Latvijā – Jelgavas nakts pusmaratons. Arī šogad sportisko aktivitāšu epicentrs atradīsies Pasta salā, savukārt jelgavniekiem un pilsētas viesiem jāņem vērā, ka šoreiz ir mainījies gan skrējiena trases izvietojums, gan arī skriešanas virziens.

Jāatgādina, ka pagājušajā gadā Jelgavā organizētais pusmaratons, kas notiek Baltijā lielākā skriešanas seriāla «Bigbank Skrien Latvija» ietvaros, pulcēja vairāk nekā 4200 skrējēju, kas līdz šim ir lielākais skriešanas entuziastu skaits, kas piedalās kādā no seriāla posmiem. Savukārt šogad sacensībām nedēļu pirms to sākuma reģistrējušies aptuveni 3500 skrējēju. Jāņem gan vērā fakts, ka visaktīvākā reģistrēšanās notiek tieši pēdējā nedēļā pirms sacensību norises. Jelgavas Sporta servisa centra vadītāja vietniece Maija Actiņa prognozē, ka šogad varētu tikt sasniegts jauns Jelgavas nakts pusmaratona dalībnieku skaita rekords.

Gan sacensību dalībniekiem, gan arī jelgavniekiem un pilsētas viesiem ir jārēķinās ar to, ka šogad būtiski ir mainīta trases konfigurācija. «Mēs varam atklāt, ka nākamajā gadā vēlamies pretendēt uz Latvijas čempionāta statusa iegūšanu 10 kilometru distancē. Šogad precīzi tika nomērīta trase, lai tā atbilstu gan šai, gan arī pusmaratona distancei. Tāpat liela nozīme ir apļu skaita samazināšanai, jo tādējādi nākotnē dalībnieki varētu sasniegt augstākus rezultātus – jo mazāk pagriezienu, jo trase ir ātrāka. Centīsimies Jelgavas skrējienu padarīt ērtāku tieši profesionālajiem skrējējiem,» skaidro Jelgavas Sporta servisa centra pārstāve un Jelgavas Bērnu un jauniešu sporta skolas vieglatlētikas trenere Aļona Fomenko, kura ir arī viena no šo sacensību organizatorēm.

Sacensību starta vieta 10 kilometru un pusmaratona distanču veicējiem netiks mainīta – tā atradīsies Jāņa Čakstes bulvārī. Tāpat arī finiša vieta visiem skrējējiem būs kopīga – Pasta salā. Savukārt bērnu skrējiena starts plānots pie Jelgavas pils. Pēc starta šāviena pieaugušie skrējēji dosies nevis ierastajā virzienā, bet gan skries līdz Lielajai ielai. Pēc tam pa Lielo ielu sacensību dalībniekiem būs jādodas līdz Dambja ielas, Lielās ielas un Krišjāņa Barona ielas krustojumam. Tālāk skrējiens turpināsies pa K.Barona ielu līdz Pasta ielai. Pirmais aplis pusmaratona skrējējiem būs jāveic pa Lapskalna ielu līdz Uzvaras parkam, bet otrais aplis būs garāks – pa Zvejnieku ielu līdz pat Satiksmes ielas un Meiju ceļa krustojumam. Kā norāda A.Fomenko, trasē tiks izvietoti divi dzirdināšanas punkti, bet sportisti tiks uzmundrināti sešos izklaides punktos.

Sacensību laikā satiksme tiks ierobežota Jāņa Čakstes bulvārī (posmā no Ūdens ielas līdz Lielajai ielai), Lielajā ielā (posmā no Brīvības bulvāra līdz Dambja ielai), K.Barona ielā (posmā no Lielās ielas līdz Pasta ielai), Pasta ielā (posmā no K.Barona ielas līdz Dobeles ielai), Blaumaņa ielā (posmā no Dobeles ielas līdz Kazarmes ielai), Lapskalna ielā (posmā no Kazarmes ielas līdz Zvejnieku ielai), Zvejnieku ielā (posmā no Lapskalna ielas līdz Meiju ceļam), Uzvaras ielas posmā pie Uzvaras parka un Jelgavas tirgus, Rīgas ielā (posmā no Brīvības bulvāra līdz Strazdu ielai), Strazdu ielā (posmā no Rīgas ielas līdz Kronvalda ielai), Kronvalda ielā (posmā no Strazdu ielas līdz Imantas ielai), Imantas ielā (posmā no Kronvalda ielas līdz Akmeņu ielai), Akmeņu ielā (posmā no Imantas ielas līdz Brīvības bulvārim), Brīvības bulvārī (posmā no Akmeņu ielas līdz Lāčplēša ielai), Lāčplēša ielā (posmā no Brīvības bulvāra līdz Kronvalda ielai) un Iecavas ielā (posmā no Lāčplēša ielas līdz Izstādes ielai). Tāpat būs ierobežota automašīnu novietošana vairākos iepriekš minēto ielu posmos. Organizatori brīdina, ka sacensību laikā nebūs iespējams izmantot automašīnu stāvvietas Pasta salā. Savukārt sabiedriskā transporta kustības izmaiņas iespējams noskaidrot mājaslapā www.jap.lv.

Jāpiebilst, ka šogad dalību sacensībās apstiprinājuši sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, ASV, Zviedrijas un pat Dienvidāfrikas. Jelgavu sacensībās pārstāvēs šogad pirmo reizi izveidotā Sporta servisa centra skriešanas komanda, kuras sastāvā 22. jūlija vakarā dažādas distances skries Raitis Kraslovskis, Salvis Brasavs, Anastasija Geraseva, Oskars Blaus, Aļona Fomenko, Ilze Sermolīte un Daiga Dābola. Pagaidām mūsu komanda pēc četriem aizvadītajiem «BigBank Skrien Latvija» posmiem ierindojas 9. vietā. Kā norāda M.Actiņa, līdzīgi kā iepriekšējās sacensībās, arī šogad katrā distancē notiks ātrāko jelgavnieku apbalvošana.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Ance attēls

Vai tad Edgars Simanovičs arī nepārstāv Jelgavas komandu šogad?

Pievienot komentāru

Saistītie raksti